Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Re: Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Postprzez t__d » 8 lut 2017, o 11:55

Do rafaelito:

Mogę podać kontakt ale mechanik jest spod Bydgoszczy więc z Warszawy trzeba jechać jakieś 3 - 4 godziny w jedną stronę. A możliwe, że auto trzeba będzie zostawić na kilka dni. Każdy przypadek jest inny. Z drugiej strony trafić na dobrego mechanika nie jest łatwo a tego pana polecił mi też ktoś, kto miał problem z tą kontrolką. U niego problemem okazało się wgrane błędne oprogramowanie. Po wgraniu właściwego problem ustąpił.
Avatar użytkownika
t__d
Kierowca
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18 lut 2013, o 19:59
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Postprzez kanies089 » 20 kwi 2017, o 10:02

[quote="t__d"]Do rafaelito:

"Mogę podać kontakt ale mechanik jest spod Bydgoszczy"

Witam, jakbym mógł Cie prosić o jakiś kontakt do tego mechanika albo adres. Również walczę z tym samym prboblemem a akurat jestem z Bydgoszczy więc może uda się załatwić w końcu ten problem.
kanies089
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 kwi 2017, o 09:57
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Postprzez rafaelito » 20 kwi 2017, o 10:28

Witam,
napisz do mnie na maila na r.dabrowski1990@gmail.com
rafaelito
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 lut 2017, o 09:07
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Postprzez kkasiaa » 21 lut 2019, o 15:58

odswieżam temat - ten sam problem - wymieniony czujnik doładowania, wyczyszczony EGR, kontrolka nadal się pojawia... jakieś rozwiązania?
kkasiaa
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 lut 2019, o 15:54

Re: Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Postprzez Wlodar03 » 28 sie 2019, o 15:52

Podpinam się pod temat, dzisiaj rano zapalilem auto i kontrolka układu elektronicznego silnika nie zgasla (autko z kluczykiem) auto nie ma mocy szczególnie na drugim i trzecim biegu, przy wcianieciu gazu obroty mals 2 tysiace i ciężko idzie, na innych biegach jest ok, zauważyłem również że od jakiegoś czasu tylna wycieraczka wlaczala mi się sama gdy używałem wycieraczek przednich i czasami nie mogłem jej wyłączyć. Czy ktoś z was się spotkał z taką usterka? Oczywiście elektryka ale od czego zacząć poszukiwania, czytałem że najczęstszym przypadkiem jest zawór EGR
Wlodar03
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 sie 2019, o 15:45

Re: Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Postprzez Patrykus » 28 sie 2019, o 16:02

Wypadałoby zacząć od prostej czynności jak sprawdzenie błędów choćby metodą gaz-hamulec i podanie nr,
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Postprzez darek81 » 8 lis 2019, o 07:40

u mnie wymiana zaworu sterownika podcisnienia gruchy rozwiazala problem ( ok 200PLN)
darek81
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 lis 2019, o 07:36
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Postprzez slawek73 » 3 gru 2020, o 22:11

Wlodar03 napisał(a):Podpinam się pod temat, dzisiaj rano zapalilem auto i kontrolka układu elektronicznego silnika nie zgasla (autko z kluczykiem) auto nie ma mocy szczególnie na drugim i trzecim biegu, przy wcianieciu gazu obroty mals 2 tysiace i ciężko idzie, na innych biegach jest ok, zauważyłem również że od jakiegoś czasu tylna wycieraczka wlaczala mi się sama gdy używałem wycieraczek przednich i czasami nie mogłem jej wyłączyć. Czy ktoś z was się spotkał z taką usterka? Oczywiście elektryka ale od czego zacząć poszukiwania, czytałem że najczęstszym przypadkiem jest zawór EGR


Weź go do normalnego szarego, garażowego mechanika. Mnie rozwiązał identyczny problem wyczyścił egr i zajrzał do turbiny - okazało się były tam zablokowane jakies cięgiełka. Trzy stówki za robociznę i na chate wracałem jak rakieta. Co ja mu nie robiłem temu autku przez 20 kilometrów, to głowa mała. I żadna żółta kontrolka sie nie zapaliła :D
slawek73
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 gru 2020, o 21:44
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Poprzednia strona

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

stat4u