Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

czujnik polozenia walu 1.7cdti

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

czujnik polozenia walu 1.7cdti

Postprzez pdasilva » 28 gru 2012, o 19:35

Witam forumowiczow i posiadaczy AH.
Kupilem astre h 1.7 cdti 100 KM miesiac temu.Wymienilem olej +filtry,przejechalem 3500 km i pewnego dnia na trasie zatrzymalem sie na 5 min. i nie moglem odpalic.Po godzinie jak silnik ostygl odpalil bez problemu.Kilka dni pozniej to samo.Odczytalem bledy gaz-hamulec i wychodzi na czujnik polozenia walu.Pytanie czy po wymianie tego czujnika trzeba usuwac bledy w serwisie i czy to napewno ten czujnik? Moze ktos przerabial temat.Dodam,ze silnik poza tym pracuje idealnie.Dzieki,pozdrawiam.
pdasilva
Kierowca
 
Posty: 22
Dołączył(a): 27 gru 2012, o 20:09
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: czujnik polozenia walu 1.7cdti

Postprzez miras37 » 9 lut 2013, o 12:08

Ja mam 1.7 CDTI 80KM i miałem to samo zjawisko po wymianie czujnika wszystko wróciło do normy , czujnik ( jak chcesz wiedzieć) znajduje się koło rozrusznika najlepiej podnieść auto jest łatwiejszy dostęp bo na pierwszy rzut oka to go nie wiedać a błędy to bez problemu możesz usunąć u jakiegoś elektryka co ma kompa auto po wymianie ale z błędami też będzie jeździć a jak chcesz zobaczyć jakie masz błędy to wciśnij do oporu pedał gazu i hamulca włącz zapłon nie odpalaj silnika poczekaj chwile i na wyświetlaczu kilometrów pokażą ci się wszystkie kody z błędami.
miras37
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 lut 2013, o 12:30
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: czujnik polozenia walu 1.7cdti

Postprzez pdasilva » 13 lut 2013, o 19:38

Dzięki za odpowiedż.Na razie nie mam czasu się tym zająć ale dobrze wiedzieć, że u ciebie to pomogło.
pdasilva
Kierowca
 
Posty: 22
Dołączył(a): 27 gru 2012, o 20:09
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: czujnik polozenia walu 1.7cdti

Postprzez t__d » 20 lut 2013, o 12:19

U mnie było to samo. Samochód zatrzymywał się zawsze po przejechaniu 7 - 10 km. Nie można było go odpalić. Po kilku minutach ruszał bez problemu. Czujnik wymieniłem i od kilku lat problem nie występuje. Błędów kasować nie trzeba ale warto to zrobić żeby wiedzieć czy nie pojawia się coś nowego.
Avatar użytkownika
t__d
Kierowca
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18 lut 2013, o 19:59
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron
stat4u