Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Dpf? Co myślicie? FILM

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Dpf? Co myślicie? FILM

Postprzez erka » 9 gru 2016, o 13:48

Zostawiam mój filmik i proszę o radę druidzi https://youtu.be/RMAp1xPLSZw

Problem. Spalanie na postoju 3.1-4.0l/h kopci na niebiesko jak widać i śmierdzi, obciążony silnik zasięg 365km. Po chwili gazowania spalanie 0.5-0.6l/h. brak kopcenia i muszę dodać, że zasięg zwiększył się o prawie 100km (450 km). Kastrowac ustrojstwo? Czy to coś innego?
Avatar użytkownika
erka
Kierowca
 
Posty: 21
Dołączył(a): 26 lis 2016, o 21:01
Lokalizacja: Świnoujście
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Dpf? Co myślicie? FILM

Postprzez andy17d » 9 gru 2016, o 16:36

Nie widać u Ciebie, żeby obroty wzrosły, co towarzyszy wypalaniu DPFa na postoju. No i kontrolka nie mruga.
Niebieski dym i wysokie spalanie jednak pasuje do wypalania DPFa.
Jak często się to dzieje?
Avatar użytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Dpf? Co myślicie? FILM

Postprzez erka » 9 gru 2016, o 23:47

Mniej więcej co 100km,brak błędów. Wracam z pracy ten sam dzień zajazd do sklepiku i to samo!!! Spalanie chwilowe rośnie i dymi. Więc resztę trasy pokonałem w obrotach 2700 około 25kilometrów i spokój ani dymka ale za to co widze? Zasięg z 450kilometrow zrobił się 260 kilometrów a wskaźnik poziomu paliwa ledwo drgnął! Ratujcie chłopaki! Tonę w domysłach. Jadę jutro na test spalin.
Avatar użytkownika
erka
Kierowca
 
Posty: 21
Dołączył(a): 26 lis 2016, o 21:01
Lokalizacja: Świnoujście
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Dpf? Co myślicie? FILM

Postprzez Damian_PL » 10 gru 2016, o 09:14

Sprawdzałeś poziom nasycenia DPFa ???
Damian_PL
Klubowicz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 08:54
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Dpf? Co myślicie? FILM

Postprzez erka » 10 gru 2016, o 15:07

W poniedziałek jadę sprawdzić toksycznośc spalin może cos pokażę dziś mailem spokój bez dymienia. Czy za pomocą vaux com-a da radę wymusić wypalanie? I sprawdzić nasycenie robiliscie to na vauxie??
Avatar użytkownika
erka
Kierowca
 
Posty: 21
Dołączył(a): 26 lis 2016, o 21:01
Lokalizacja: Świnoujście
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Dpf? Co myślicie? FILM

Postprzez astra110 » 11 gru 2016, o 13:31

Jazda tylko po mieście na krótkich odcinkach?

U mnie przy takiej jeździe dpf wypala się co +/- 200km
Żadna kontrolka nie mruga i nie wzrastają obroty, załącza sie tylko dodatkowo wentylator i jest trochę smrodku, spalanie chwilowe oscyluje w granicach 2.8/3.2l.
Wypalanie trwa ok 10 minut. Nie zwróciłem nigdy uwagi czy tak kopci na niebiesko.
Wir leben Autos
Avatar użytkownika
astra110
Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 5 lis 2014, o 10:15
Lokalizacja: N M R
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Dpf? Co myślicie? FILM

Postprzez erka » 11 gru 2016, o 14:34

I u mnie jest identycznie No właśnie to mnie boli, brak kontrolki wypalania czekam na baterie do laptopa i w tygodniu sprawdze nasycenie. i po problemie! Dpf wypalony tzn przez program. Co tam się działo... Czarrrrrno,niebiesko i tak jak być powinno! :mrgreen: Pozdrawiam dołączę filmik dla kogoś na przyszłość jak to wygląda!
Avatar użytkownika
erka
Kierowca
 
Posty: 21
Dołączył(a): 26 lis 2016, o 21:01
Lokalizacja: Świnoujście
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Dpf? Co myślicie? FILM

Postprzez Doro251 » 3 lut 2022, o 18:11

Witam,
Astra h 1.9 cdti, 100 km. Wczoraj odebrałam po serwisie filtrów i oleju. Przy dojezdzaniu do domu podczas parkowania nagle zaczęły delikatnie skakać obroty jednocześnie było sporo dymu niebieskawego. (trasa 20 km droga szybkiego ruchu) . Po odpaleniu dziś rano nic sie nie działo takiego już, do przed chwilą po przejechaniu 8 km i zwolnieniu znów dym. . Dojechalam na parking poczekalam chwilę bo może to ten cały dpf... Ale ile można czekać po 15 minutach zgasilam, zamknęłam i poszlam na wywiadówke do szkoły. Po powrocie odpalił normalnie, dojechalam pod dom i zero dymu. Czy to faktycznie może byc objaw wypalania dpf czy coś się spier... ? Dodam że dymu było dużo.
Doro251
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3 lut 2022, o 18:01
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL

Re: Dpf? Co myślicie? FILM

Postprzez erka » 3 lut 2022, o 19:05

Cześć. Tak to filtr dpf się wypalał. Staraj się doprowadzić proces do końca. Przerywanie go nie jest zdrowe. Olej wymiesza się z ropą i bedziesz musiała wymieniać go częściej. Po przerwaniu może się nie wznowić i będziesz skazana na wymuszenie wypalania komputerem diagnistycznym. Dodatkowe objawy wypalania to:
-skaczące obroty.
-uruchomione wentylatory chłodnicy.
-wzrost spalania chwilowego.
-niebiesko szary dym.
Aby przyspieszyć proces, możesz przegonić auto. Zajmie to o połowę mniej czasu niż wypalenie na postoju. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
erka
Kierowca
 
Posty: 21
Dołączył(a): 26 lis 2016, o 21:01
Lokalizacja: Świnoujście
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Dpf? Co myślicie? FILM

Postprzez Doro251 » 3 lut 2022, o 19:09

Hej, bardzo dziękuję za odpowiedź. Czy możesz mi też powiedzieć ile ten proces powinien trwać na postoju? Kurczę trochę się wystraszyłam bo takie ilości dymu to tylko w mondeo widzialam jak padły wtrysku...
Doro251
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3 lut 2022, o 18:01
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL

Następna strona

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 5 gości

stat4u