Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Błąd przy trzecim cylindrze

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Błąd przy trzecim cylindrze

Postprzez loograk » 18 paź 2012, o 10:25

Witam,

Posiadam Astre H 1.9CDTI (150KM) 2005r. Od jakiegoś czasu samochód zaczął szarpać i przerywać podczas wciskania pedału gazu. Niedawno zapalił się Check Engine i silnik zaczął dziwnie - nierówno pracować, a auto straciło całą moc. Dwóch mechaników powiedziało, że na komputerze wyskakuje błąd przy trzecim cylindrze, więc zawinić mógł wtrysk. Dałem wtrysk do regeneracji, ale powiedziano mi, że wtrysk jest ok. Dla pewności zamieniliśmy wtrysk przy trzecim cylindrze z drugim. Po zresetowaniu błędu i zamianie wtrysków przez jakiś czas auto chodziło dobrze, po czym znowu zaczęło szarpać, przerywać, Check Engine i znowu straciło moc i silnik dziwnie pracuje. Znowu wyskoczył błąd przy trzecim cylindrze, więc chyba to nie wina wtrysków. Macie może jakiś sugestie?

Pozdrawiam
loograk
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 paź 2012, o 10:12
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Błąd przy trzecim cylindrze

Postprzez baluszek15 » 19 paź 2012, o 10:53

niech mechanik popatrzy na kolektor ssący, klapy wirowe moga byc oberwane.
baluszek15
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 paź 2012, o 21:51
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Błąd przy trzecim cylindrze

Postprzez Radas Lipno » 30 lis 2012, o 00:29

Jak tam wyjaśniło się coś ? Ja mam podobny problem właśnie z 3 wtryskiem, mam powiększone IQD, czyli odchylenie ilości wtrysku - wartość około 1,53grama/suw. Przeczytałem gdzieś, że to nie musi być wina wtryskiwacza tylko wtyczki na wtrysku.... Podobno często to się zdarza, ale jeszcze nie sprawdzałem, co się stanie po przeczyszczeniu. Jak tylko to sprawdzę to dam znać :) Mój plan to czyszczenie jakimś odrdzewiaczem, a jak to nie pomoże to wymiana.
Radas Lipno
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 lis 2012, o 00:05
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTJ


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 51 gości

stat4u