Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Astra gtc - Problemy z łądowaniem

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Astra gtc - Problemy z łądowaniem

Postprzez valentin9 » 5 paź 2012, o 21:05

Wtam, na wstępie chce sie przywitac bo jestem nowym uzytkownkiem i od kilku dni szczeslwym posiadaczem czarnej Gtc.

Mój problem polega na tym ze brakuje mi ładowania.
Od początku, kupiłem auto w zeszłym tygodniu, w połowie drogi z kolega stwierdzilismy ze zatankujemy verve, i zatankowalismy tylko ze 98 do disla :(.
Pomoc drogowa nam pomogla spuszczanie paliwa i tp, pare stowek w plecy.
Po naprawieniu usterki odezwał sie napinacz paska pk ( piszczał ) nie wem akurat czy to ma cos wspolnego.
cała 400 km trasa do domu bez zadnego problemu, po kilku dniach, zabraklo w aucie pradu (brak wspomagania swiatel itp az wreszcie ne zapalil

Zaprowadzlem auto do mechanika ktory mial to naprawic, wydałem 450 zł i do tego mechanior powiedzial ze trzeba zmienic akumulator bo daje zawysokie napiecie i moze popsuc alternator, ale powiedzial tez ze moze to byc wina napinacza paska.

Na drugi dzien pojechalem kupic nowy akumulator, ale znajomy ktory sie tym trudni spradzil stary i powiedzial ze ne ma takiej potrzeby, zeby sie upewnic pojechalem do dobrego elektryka ktory powiedzial ze aku jest ok ale trzeba wymienic ten napinacz.

Dzis napinacz wymienilem i przy okazji dowiedzialem sie ze jeszcze musze wymienic sprzegiełko alternatora, tym razem juz u innego meachaniora.

Szczerze mowiac sam sie w tym troche pogubilem nie za bardzo wiem co teraz robic bo w koncu chcial bym sie nacieszyc samochodem.

Proszę o pomoc, Pozdrawiam
valentin9
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 paź 2012, o 20:54
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Astra gtc - Problemy z łądowaniem

Postprzez andy17d » 8 paź 2012, o 22:50

Nigdy nie słyszałem, żeby akumulator dawał za wysokie napięcie.
Odczytywałeś napięcie w test-mode i bezpośrednio na altku?
Avatar użytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Astra gtc - Problemy z łądowaniem

Postprzez valentin9 » 9 paź 2012, o 10:18

Ja tez nigdy nie slyszalem o zawysokim napieciu, odstawilem auto do innego mechanika, wymienił sprzegiełko alternatora i wszystko gra. Rozwiązany Problem :)
valentin9
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 paź 2012, o 20:54
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

stat4u