Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

1.7 CDTI awaraia w czasie jazdy

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

1.7 CDTI awaraia w czasie jazdy

Postprzez mwpl » 31 sie 2012, o 22:41

Witam,
na wstępie chciałbym przeprosić za to że nie przedstawiłem się, ale na codzień nie poruszam się astrą h.

Problem dotyczy pożyczonego samochodu, w czasie jazdy silnik zgasł i nie dawał się uruchomić, przy 1 próbie kręcił rozrósznikiem póżniej juz tylko świeciły się kontroliki. Zepchnąłem samochód na chodnik, i czekając na pomoc spróbowałem jeszcze kielka razy zapalić aż po jakiejś godzinie nagle wszystko wróciło do normy zapalił żadnych kontorlek po porostu nic. Blędy jakie udało mi się odczytać to 0334, 1616, 1614. Dodam jeszcze żę tydzień temu był wymieniany alternator ale sprawdziłem ładowanie i jest ok. Czy jest taka możliwość że zepsół się czujnik położenia wału i w zwiaku z tym w jakiś bliżej nie określony magiczny sposób immobiliser unieruchomił silnik? Jestem kompletnym laikiem w tych sprawach
mwpl
 

Re: 1.7 CDTI awaraia w czasie jazdy

Postprzez andy17d » 31 sie 2012, o 22:45

W Twoim opisie zabrakło informacji, jakie kontrolki się paliły/migały i w jakim momencie.
Skoro odczytałeś błędy, to czy sprawdziłeś ich znaczenie?
Avatar użytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: 1.7 CDTI awaraia w czasie jazdy

Postprzez mwpl » 31 sie 2012, o 22:50

Tak sprawdziłem 2 dotyczą immobilisera a 1 kontrolki położenia wału. Co do kontrolek to wyszystko było narmalnie to znaczy tak jak przy każdym uruchamianiu, po przekręceniu kluczyka (w pozyciu do rozruchu) albo 1-2 obroty wału i kontrolka serwisu albo od razu.
mwpl
 

Re: 1.7 CDTI awaraia w czasie jazdy

Postprzez andy17d » 31 sie 2012, o 23:08

Problem z immobiliserem byłbym raczej sygnalizowany miganiem kontrolki "check engine".
Możliwe więc, że te błędy (dot. imo) pozostały w pamięci po jakimś wcześniejszym zdarzeniu.
Avatar użytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: 1.7 CDTI awaraia w czasie jazdy

Postprzez mwpl » 31 sie 2012, o 23:14

Szczerze to nie umiem powiedzieć czy ta kontrolka migała czy paliła się. Czyli raczej czujnik? Chodzi mi głownie o to czy uda się dotelepać 200 km do domu czy to raczej coś pilnego i trzeba naprawiać na miejscu?
mwpl
 


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

stat4u