Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Silnik chodzi jak traktor. POMOCY.

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Silnik chodzi jak traktor. POMOCY.

Postprzez Sylwia » 12 lip 2022, o 11:59

Dzień dobry. Problem z moja Astra (Opel Astra H3 . 1.7 diesel rok 2005) . jest mianowicie taki. Mialam ostatnio robiony rozrząd , blok był planowany ( frezowany ) , uszczelka pod głowicą wymieniona , olej wymieniony , filtry. .... I po tej pracy. Samochód zaczął chodzić glosno, jak traktor , przy dodawaniu gazu jeszcze więcej halasuje . Dodam także ze miałam wymieniony jeden wtrysk , bo kopcil mi strasznie na.czarno i brak mocy . po wymianie wtrysku , juz nie kopci . Moc dostał lecz nie tak prawidłowa jaka powinien mieć . A chodzi caly czas jak traktor , dźwięk dochodzi tak jak by kolo rozrządu. Czy wiecie co moze być przyczyną? Pomocy .
Sylwia
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 sty 2022, o 19:12
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Silnik chodzi jak traktor. POMOCY.

Postprzez soltys_viara » 15 paź 2022, o 19:39

jeśli przed wymianą rozrządu silnik pracował cicho a po wymianie jak traktor to chyba logiczne że podczas wymiany cos poszło nie tak. Wróciłaś na ten warsztat z reklamacją?
soltys_viara
Klubowicz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2 kwi 2019, o 06:33
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Silnik chodzi jak traktor. POMOCY.

Postprzez Sylwia » 15 paź 2022, o 22:11

Zbyt wiele była planowana głowica, hałas wydobywał się z zaworów które uderzały głowicę.
Sylwia
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 sty 2022, o 19:12
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Silnik chodzi jak traktor. POMOCY.

Postprzez soltys_viara » 16 paź 2022, o 07:45

I jak zakończyła się ta historia?
soltys_viara
Klubowicz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2 kwi 2019, o 06:33
Silnik: 1.4 Z14XEP


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

stat4u