Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

szarpanie podczas przyspieszania

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

szarpanie podczas przyspieszania

Postprzez davidss » 10 mar 2022, o 10:57

Witam wszystkich!
Mam problem z astrą silnik 1.7cdti 101KM Isuzu przebieg 252tys prawdziwy. Otóż od niedawna podczas przyśpieszania tak na 2 i 3 biegu auto poszarpuje, ale tylko podczas normalnej jazdy gdy dam pedał w podłogę wtedy nie ma tego objawu dzieje się to przy obrotach 1500-2800 tak mniej więcej,czy to może wtryskiwacz niedomaga? Robiłem próbę przelewową i tylko na 3 cylindrze było troszeczkę więcej paliwa. Proszę o jakiekolwiek wskazówki.
davidss
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 sty 2019, o 13:36
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: szarpanie podczas przyspieszania

Postprzez raczek » 16 maja 2022, o 10:22

Silnik traci moc na jednym lub kilku cylindrach, przez to szarpie. Przyczyn może być co najmniej kilka. Sam miałem niedawno taki problem ze swoim ciągnikiem siodłowym. Podjechałem do MAN trucks - https://omegatrucks.pl/uslugi/autoryzowany-serwis-man/ i okazało się, że chodziło o zużyte wtryski, a konkretnie o nieszczelne lejące końcówki. Podłączyli mi tester, zbadali przelewy i wyszło, że o to chodzi. Podjedź sobie do jakiegoś dobrego mechanika to znajdzie przyczynę.
raczek
Klubowicz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 24 paź 2013, o 08:14
Silnik: 2.0T Z20LER


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

stat4u