Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Astra 1.8 140km Benz gaz, brak mocy

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Astra 1.8 140km Benz gaz, brak mocy

Postprzez opdamiano87 » 18 gru 2021, o 16:35

Witam pomóżcie!!!!!
To moja 2 DRUGA Astra H GTC z tym samym silnikiem, poprzednia sprzedałem po kosztach bo przerobiła ok 7-8 elektryków, mechaników nawet spece od Opli, w serwisie Opla również była, szarpała paliła na trzy gary aż wkoncu nie miała siły jechać dalej, wymieniane było wszystko co się dało, silnik drugi, remont pierwszego, podzespoły elektryczne cewki świece etc, komputery ze dwa już były inne, no nie wiem, naprawdę chyba wszystko. Miała jakiś stary gaz montowany dawno temu Zenit chyba. Przebieg ok 290 tys km. Sprzedałem bo uznałem trefna się trafiła tak więc kupiłem druga po lifcie z 2009r (tamta2006) ori przebieg 140tys km 2 lata temu, założyłem gaz po 2 miesiącach Staga za ok 3 tys zł, nie pamiętam 4 czy 5gemeracji, probkem się znów kurde pojawia, co prawda delikatnie ale od ok 1 roku, początku, zapala się check, wywalało sondy, posłuży stymulatory sond cyz jka slto się nazywa, na trochę pomogło, potem kupiłem katalizator no bo go nie było, guzik pomogło, cewki świece wymieniłem dzisiaj i co? Nic!! Nie wiem może luzy zaworowe?? Ponoć tu trzeba recenzje co ok 60 tys km a nie jak w słabszej wersji 1.8 125km. Co myślicie? Ratujcie bo fajnie mi się lata ta furka do roboty jako Daily car ale to co się wyprawia jest nie do przyjęcia
opdamiano87
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 gru 2021, o 16:18
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Astra 1.8 140km Benz gaz, brak mocy

Postprzez topiq » 23 gru 2021, o 08:20

Po pierwsze, te silniki nie nadają się do gazu. Mają sztywne szklanki i słabe gniazda zaworowe. 1.8 125 KM nie jest wcale słabsza i spokojnie dorównuje 140KM odpowiednikowi. Moment się liczy nie KM, a w 125KM wersji wg mnie lepiej się rozkłada. Albo ktoś skiepścił montaż gazu i wypaliło zawory, albo namieszane w instalacji i luty puszczają. Sprawdzić kompresję i luzy zaworowe. Szwagier miał takie problemy w Zafirze B z tym silnikiem właśnie po założeniu gazu. Podpytam go czy naprawił czy nie.
Jakie masz korekty paliwowe? Spalanie LPG w porównaniu do Pb na 100 km? LPG powinno być wyższe o około 20% Inaczej będzie ubogo i będzie wypalać gniazda.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

stat4u