Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Spadek mocy, szarpanie, Z17DTR 125 KM, GTC

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Spadek mocy, szarpanie, Z17DTR 125 KM, GTC

Postprzez kubadzef » 20 paź 2021, o 09:18

Witam wszystkich,

Podczas jazdy po mieście przy próbie ruszenia - odczuwalny spadek mocy auta. Dodatkowo wyczuwalne szarpanie podczas jazdy na 2 biegu. Dodatkowym objawem jest mocne dymienie. Po próbie zgaszenia i ponownym uruchomieniu silnika obrotomierz wskazywał 600 obr/min na biegu jałowym (gdzie normalnie powinno wynosić to 900-1000). Po rozgrzaniu silnika problem znika. Dodam, że sytuacja powtórzyła się 2 krotnie w odstępstwie 3 miesięcy. Przy czym, auto przez ten okres było ciągle w eksploatacji. Komputer pokazał nieszczelność układu paliwowego. Sprawdziłem wszystkie przewody - sprawne. Dodam, że na jednym z wtrysków widać "pocenie" . Proszę o pomoc
kubadzef
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 paź 2021, o 09:15
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Spadek mocy, szarpanie, Z17DTR 125 KM, GTC

Postprzez Patrykus » 22 paź 2021, o 17:49

Jak dla mnie to problem masz z zaworem SCV
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Spadek mocy, szarpanie, Z17DTR 125 KM, GTC

Postprzez kubadzef » 23 paź 2021, o 16:58

Zawór sprawny. Z auta usunięty DPF, wczoraj wgrana nowa mapa. Objawy przeszły - póki co. Natomiast wcześniej jeździłem bez DPF, ale ciągle był w mapie. Nie przeszkadzało to w jeździe - wystarczało wgrywanie „wymiana filtru”. Wtedy spokój był na miesiąc lub dłużej. Od 3 miesięcy odczuwalna była wolniejsza reakcja auta na pedał gazu. Po podłączeniu Diagnostyki pokazało „dawka paliwa na wypalanie DPF 200%”. Tak jak wcześniej pisałem, samochód odżył po wgraniu nowej mapy. Teraz pojawiła się kontrolka „checka”….. Znika po rozgrzaniu auta. Auto niby jeździ normalnie. Natomiast nie wiem jak pozbyć się tej kontrolki… Macie jakieś pomysły ? Z góry dzięki
kubadzef
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 paź 2021, o 09:15
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Spadek mocy, szarpanie, Z17DTR 125 KM, GTC

Postprzez Patrykus » 24 paź 2021, o 09:17

jaki błąd masz gdy świeci check?
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

stat4u