Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Szarpanie

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Szarpanie

Postprzez deepower » 20 sie 2012, o 20:23

Witam. Silnik 1,7 CDTI DTH 101km. Mam mały problem jak samochód trochę ostygnie i zacznę jechać po kilku kilometrach przy równej jeździe 60km/h szarpnie sobie ze dwa trzy razy i później jest ok z klimą i bez włączonej nie ma znaczenia jest to samo cyklicznie. Błędów komp ASO nie pokazywał czy ktoś ma na to lekarstwo??.
deepower
Klubowicz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 16:25
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Szarpanie

Postprzez aiki » 29 sie 2012, o 08:38

deepower napisał(a):Witam. Silnik 1,7 CDTI DTH 101km. Mam mały problem jak samochód trochę ostygnie i zacznę jechać po kilku kilometrach przy równej jeździe 60km/h szarpnie sobie ze dwa trzy razy i później jest ok z klimą i bez włączonej nie ma znaczenia jest to samo cyklicznie. Błędów komp ASO nie pokazywał czy ktoś ma na to lekarstwo??.


Pewnie nie pomoge, ale wg mnie musisz sie wybrac do diagnosty i podpiac autko pod kompa. Najlepiej byloby na zimnym silniku. Wtedy powinien pokazac ewentualne bledy.
aiki
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 30 lip 2012, o 08:30
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Szarpanie

Postprzez deepower » 29 sie 2012, o 13:26

W ASO pod kompem zero błędów. Może to wina paliwa?. Jadę normalnie parę kilometrów delikatnie trzymam nogę na gazie muskam i w pewnym momencie jest lekka przerwa - szarpnięcie i dalej jest ok. Czy to jak przechodzi silnik z zimnego na ciepły to mniej paliwa dostaje i tworzy się taki moment albo od turbiny?.
deepower
Klubowicz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 16:25
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Szarpanie

Postprzez aiki » 29 sie 2012, o 14:07

deepower napisał(a):W ASO pod kompem zero błędów. Może to wina paliwa?. Jadę normalnie parę kilometrów delikatnie trzymam nogę na gazie muskam i w pewnym momencie jest lekka przerwa - szarpnięcie i dalej jest ok. Czy to jak przechodzi silnik z zimnego na ciepły to mniej paliwa dostaje i tworzy się taki moment albo od turbiny?.


bede dzis u mechanika to go zagadam - jak nie zapomne. Jak sie rozgrzeje to jest ok?
aiki
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 30 lip 2012, o 08:30
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Szarpanie

Postprzez deepower » 29 sie 2012, o 15:27

Wszystko jest ok tylko jest to jedno głupie szarpnięcie jak by przez chwilę czegoś nie dostawał albo prądu albo paliwa albo się zadławia po przejechaniu kilku kilometrów na zimnym silniku tak jak by się ssanie wyłączało.
deepower
Klubowicz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 16:25
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Szarpanie

Postprzez deepower » 15 wrz 2012, o 16:09

Witam. Coś mi się chyba wydaje że to będzie zacinać się EGR bo ostatnio podjechałem do skrzyżowania i mi zgasł i zapalał na chwilę i gasł. Odczekałem chwilę zapaliłem i pojechałem dalej podpinałem w ASO pod kompa i błędu nie pokazał nawet żadna kontrolka żółta nie daje znaku. Czy dobrze celuję?. zawór w ASO 1800 zł. Na razie jeżdżę dynamicznie kręcę go do 3500 obr i zmiana biegu może się oczyści?.
deepower
Klubowicz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 16:25
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Szarpanie

Postprzez deepower » 22 wrz 2012, o 11:35

Znalazłem przyczynę. Pojechałem do dobrego warsztatu gdzie robią fajne bryki i zostawiłem go na trzy dni pomierzyli i znaleźli CZUJNIK WAŁU KORBOWEGO jak się rozgrzewał pokazywał niewłaściwe wskazania i dlatego silnik szarpał przy rozgrzewaniu i na skrzyżowaniu na wolnych obrotach przygasał czasami. Po wyjęciu czujnika widoczne pęknięcia na obudowie pewnie od mrozu. Mam Corsę C 1,3 cdti, którą jeździ dalej teraz żona i samochód ma już 200 tyś km tyle problemów nie miałem przez 8 lat co z tym 1,7 CDTI teraz.
deepower
Klubowicz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 16:25
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron
stat4u