Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

EGR, prezpustnica a wskaznik paliwa

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

EGR, prezpustnica a wskaznik paliwa

Postprzez donspecu » 13 sie 2012, o 13:02

Witam,
Bardzo prosze o pomoc. Zdarzyla sie dziwna sytuacja podczas naprawy mojego samochodu. Posiadam Astre H z 2005r 1.7 cdti.
Od paru dni wyskakuje mi blad P2279 – intake air system leak, wiec wymontowalem EGR, wyczyscilem i powinno smigac jak marzenie. Niestety, podczas demontazu nie spuscilem plynu chlodnicy i calosc sie wylala. Popodlaczalem wszystko spowrotem. Zalaczylem stacyjke sprawdzam bledy i wyskakuje mi P2279 i P1125. Mowie do siebie no niemozliwe. Sprawdzam wszystko – nie podlaczylem przepustnicy. Teraz pytanie, czy po wyczyszczeniu EGR i po podlaczeniu przepustnicy bledy sie skasuja same czy musze jechac na komputer zeby to zrobic? Od razu zaznaczam ze nie wiem czy wyczyszczenie egr pomoze czy trzeba bedzie wymienic. Dodam tylko ze strasznie byl brudny.
Zauwazylem dziwna sytuacje po wlaczeniu silnika. Mianowicie wskaznik poziomu paliwa nie dziala. Nie bylem pewien ile bylo paliwa w zbiorniku to zatankowalem 10L. O dziwo podniosl sie. Jednakze od 50km stoi w miejscu. Nie sadze ze wyczyszcenie EGR zrobilo by roznice w spalaniu. Powiedzcie czy moglem cos gdzies uszkodzic wyciagajac egr? Odczepic jakis kabel i teraz nie laczy. Czy wyciek plynu od chlodnicy mogl spowodowac zwarcie? Jak to naprawic? Wczesniej wskazywal poprawnie. Nie sadze zeby sie uszkodzil przy wymianie egr. Gdzies pewnie nie laczy.
Dziekuje za pomoc.
donspecu
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 sie 2012, o 13:00
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: EGR, prezpustnica a wskaznik paliwa

Postprzez andy17d » 17 sie 2012, o 14:50

Odnośnie wskaźnika paliwa, to ma on dużą bezwładność. Na pusty zbiornik paliwa możesz wlać kilka litrów, a on i tak ani drgnie. Czasem dopiero po paru kilometrach rusza w górę.
Avatar użytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

stat4u