Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Skrzynia biegów problem

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Skrzynia biegów problem

Postprzez smietnik » 6 maja 2021, o 22:44

Witam mam problem z moją skrzynią w 1.9 cdti, chodzi o to że strasznie wyje na 3 i 4 biegu przejechałem na tym już prawie 30 k km w sumie mi to nie przeszkadza bo jeżdzę głównie autostradą na 5 i 6 biegu, ale ostatnio zauważyłem cofając że na wstecznym coś puka i wyrywa lewarek od biegów i jak puszcze sprzęgło to auto sie odrazu zatrzymuje tak jakby był hamulec wciśnięty a nie toczy swobodnie. Teraz pytanie czy 3 i 4 bieg jest jakoś połączony ze wstecznym i czy jeśli teoretycznie jeździłbym tylko na 5 i 6 to ta skrzynia sie nie rozwali do końca? Czy wałek 3 i 4 czwaretgo biegu też jest używany jak się jedzie na 5 albo 6
smietnik
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 maja 2021, o 22:38
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL

Re: Skrzynia biegów problem

Postprzez kubazima » 9 sie 2021, o 21:06

To pewnie typowy problem dla skrzyni M32 6 biegowej. Mam to samo i jeżdżę tak już 50k km jakiejś dużej zmiany nie ma. Kupno regenerowanej + zwrot starej to koszt ok. 2 tysięcy plus wymiana dlatego na razie chyba jeszcze poczekam.
kubazima
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26 paź 2019, o 20:07
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

stat4u