Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Brak reakcji na pedał przyspieszenia?

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Brak reakcji na pedał przyspieszenia?

Postprzez rebeka » 12 sie 2012, o 11:41

Witam! mam problem z moją astra H 2007r 1.7cdti. Podczas jazdy ok 140km/h odcina mi pedał gazu i włącza mi sie kontrolka check engine. I wiecej juz nie moge jechac tzn! Prędkośc sie zmniejsza np do 100km/h po czym kontrolka się wyłącza i dalej moge jechac szybciej! Pokazał mi sie bląd ECN 161450 czyli cos z kluczykiem, immobilaizerem? Czysciłem juz ECU (sterownik silnika), jak i kostke pedału przyspieszenia,a także wszystkie bezpieczniki! Wiecie może co to może byc?
rebeka
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 11:30
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Brak reakcji na pedał przyspieszenia?

Postprzez rebeka » 14 sie 2012, o 07:38

Sprawdziłem na diagnostyce podczas jazdy 140km/h i wyskoczył błąd P0234. I tak jak wczesniej pisałem po zwolnieniu kontrolka gaśnie i bład sie sam kasuje! Diagnostyk,ale nie z Aso powiedział mi że to jest cos z EGR-żeby przeczyscic -posprawdzać szczelność dochodzących weży do tego! Mieliście może podobny przypadek?
rebeka
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 11:30
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Brak reakcji na pedał przyspieszenia?

Postprzez stanley » 5 wrz 2012, o 21:18

witam ja mam bardzo podobny problem podczas dłuższej jazdy nie można przekroczyć 3000 obr pokazuje się samochód z kluczem i chyba odcina turbo prędkość 140 km\h to jest właśnie przy 3000 obr. Sprawdzam często na postoju metodą gaz hamulec i są błędy ecn p02345a i 50074 oraz czasami 0400 ale końcowe cyfry nie jestem pewien ,ale chyba 78 auto ogólnie chodzi pięknie ma bardzo mały przebieg bo 98000km jak jechaliśmy trzema autami nad morze to trochę głupio mi było zostając za nimi mając najmłodsze autko 1,7 cdti 2005 rok . Rebeka jeżeli usunąłeś usterkę napisz co było z góry dzięki.
stanley
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 20:39
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Brak reakcji na pedał przyspieszenia?

Postprzez rebeka » 6 wrz 2012, o 09:55

Witam! jeszcze tego nie zrobiłem,ale z tego co piszesz u mnie jest to samo! Na dniach zabiore sie za to i dam znac! Pozdrawiam!
rebeka
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 11:30
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Brak reakcji na pedał przyspieszenia?

Postprzez rebeka » 22 wrz 2012, o 16:42

Witam!Spuściłem płyn, Wyczyściłem przepustnice i rury dochodzące do niej! Były mega zabrudzone(gruby osad)Wyczysciłem kanaliki! !Wykręciłem EGR i nie był on zabrudzony! Po skręceniu pojechałem się przejechać! I nadal wyskakuje mi przy 140km/h check engine i nie moge szybciej juz jechać !I nie wiem czy sam EGR mam do wymiany czy co? Wyskakuje mi wtedy błąd P0234 i z tego co poczytałem to musi to być cos związane z turbiną! Ludzie piszą cos o elektrozaworze podciśnienia i bede starał sie to sprawdzić,a tak że wyciągne turbine i zobacze w jakiej jest kondycji? Bo naprawde nie wiem co to może byc!
rebeka
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 11:30
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Brak reakcji na pedał przyspieszenia?

Postprzez pisiator123 » 28 wrz 2012, o 12:51

Witam. Pisze bo mam ten sam problem. Vauxhall Astra 1.7 cdti, z17dth. przebieg - 74000 mil. od pewnego czasu przy jezdzie na autostradzie; szczegolnie na wzniesieniach, wysokie biegi (4,5) , odlacza turbine. z tego co wiem to nie wylacza tylko ja ogranicza. oczywiscie towarzyszy temu lampka / service/ . po zwolnieniu lub wylaczeniu zaplonu gasla lampka service i turbina znowu napedzala. mimo ,ze zgasla powinno zachowac kod bledu. niestety po podlaczeniu do komputera NIC!. podlaczylismy komputer i przegonilismy troche na autostradzie. po kilku minutach odczytalismy wkoncu blad ( p0234). i teraz sie zaczyna. co to moze byc...???;) jak sie okazalo duzo rzeczy...ALE! zauwazylismy ze wodzik zasysa przy wlaczeniu silnika i bardzo wolno wraca po wylaczeniu. z tego wynika ,ze przy 3000 obrotow powinno wylaczyc cisnienie ale nie wylacza bo za wolno wraca, wiec dlatego czasami lampka service; po zwolnienu predkosci ,po jakims czasie gasnie. 1.najlepszym wypadku jest to elektrozawor sterowania cisnienia( zawor jest ciagle otwarty ,gdy powinien byc zamkniety przy wyzszych obrotach i daje za duze cinienie),2. lub wodzik jest zatarty 3, no i najgorsza prognoza to zasierajace sie lopatki;/ . jak narazie przymiezam sie do wymiany elektrozaworu . i zobaczymy co sie stanie. pozdrawiam i Ciesze sie ,ze mozna liczyc na opinie innych . to czasami wiecej daje niz dziesieciu mechanikow.! P.S. po wymianie napisze czy dziala!
pisiator123
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 wrz 2012, o 12:10
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Brak reakcji na pedał przyspieszenia?

Postprzez Astra komputer BC » 9 paź 2012, o 12:25

Podmień elektrozawór na próbę, dokładnie sprawdź wszystkie wężyki podciśnienia. Jeśli nie pomoże turbina do wyjęcia.
Astra komputer BC
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 wrz 2012, o 14:58
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Brak reakcji na pedał przyspieszenia?

Postprzez pisiator123 » 19 paź 2012, o 13:30

Panowie panowie Panowie. wymienilem elektrozawor podcisnienia na nowy. jechala fajnie przez 100km potem znowu to samo...niestety bylem zmuszony jechac przez 2200km maksymalnie 110km/h .ale dojechalem... wyslali mnie do najlepszego mechanika od silnikow diesel. podlaczyl sie pod komputer. dodal gazu okolo 4500 tys obrotow. i po 3 przygazowaniach pojawil sie blad. p0234. wazny jest opis!!! ten kod dotyczy dziesieciu roznych spraw. jesli pokazuje ,ze jest przeladowanie turbiny to juz wiemy ,ze nie ma zadnej dziury w instalacji, i t p. po 2 minutach magic powiedzial " elektrozawor podcisnienia lub trzeba wyczyscic turbine"... oczywiscie zawor juz byl wymieniony wiec oddalem turbine do czyszczenia no i po klopocie. Silnik pracuje i przyspiesza plynnie. nie ma klopotu z service. pozdrawiam i powodzenia!
Ostatnio edytowano 19 paź 2012, o 13:37 przez pisiator123, łącznie edytowano 1 raz
pisiator123
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 wrz 2012, o 12:10
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Brak reakcji na pedał przyspieszenia?

Postprzez pisiator123 » 19 paź 2012, o 13:36

P.S. jesli ktos mialby ochote wybrac sie na podkarpacie to mechanik ma na imie Darek adres: Majdan Sieniawski 370 woj. podkarpackie. polecam!!!! . slyszalem ,ze mial pacjentow nawet z pomorza.
pisiator123
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 wrz 2012, o 12:10
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Brak reakcji na pedał przyspieszenia?

Postprzez Maciej219 » 23 paź 2012, o 08:52

Witam.Miałem podobne objawy to znaczy brak reakcji na pedał gazu,tryb awaryjny i do tego jeszcze zapalała sie kontrolka esp.Zaczołem od czyszczenia wszystkich bezpieczników i sterowników ale usterka znikała tylko na jakis czas,wkońcu zdecydowałem sie na wymiane sensoru gazu(jest to plastikowa puszka wraz z pedałem gazu przykręcona na trzy sruby i podłączona przewodem-kostką) i to był chyba strzał w dziesiątke,narazie od miesiąca jest wszystko ok.Dodam ze usterka ta zdarzała sie przynajmniej 3-4 razy w tygodniu.Pozdrawiam!
Maciej219
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 paź 2012, o 16:11
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Następna strona

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

stat4u