Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Problem Astra H nie włącza się turbina

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Problem Astra H nie włącza się turbina

Postprzez toja321 » 17 lip 2012, o 09:37

Witam! Posiadam Astrę 2004r z silnikiem 1,7cdti 101KM. Wczoraj podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka serwisu. Auto prawie nie chciało jechać. Nie odpalała się turbina a max obroty jakie mogłem wprowadzić to 3000. Wymieniłem filtr paliwa. Kontrolka serwisu zgasła, jednak problem pozostał. Turbina wciąż się nie załącza i nie mogę przekroczyć 3000 obrotów. Wciskając pedał hamulca i gazu oraz przekręcając kluczyk wyskakują mi 3 błędy: 0002, 1125, 1614. Nie wiem o co chodzi. Po wczorajszym grzebaniu pewnego mechanika pali mi się dodatkowo kontrolka od spalin. Próbował on zaślepić EGR, jednak nic to nie dało. Czy możliwe, że wystarczy wykasować błędy, które zostały w komputerze? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

PS. Z tego co wyczytałem: 0002- błąd elektromagnesu regulatora ciśnienia, 1125- błąd elektrozaworu sterowania turbiną, 1614- immobilizer
toja321
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 lip 2012, o 09:27
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Problem Astra H nie włącza się turbina

Postprzez aiki » 6 sie 2012, o 14:30

nie lepiej podpiac autko do kompa i sprawdzic co mu dolega? Jak dla mnie autko przeszlo w tryb serwisowy i dlatego nie daje ci mocy.
aiki
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 30 lip 2012, o 08:30
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Problem Astra H nie włącza się turbina

Postprzez loomisti » 1 wrz 2012, o 15:19

Kiedyś wyczytałem, że może to być wał (rozrządu?). Ja miałem podobny objaw, ale on jedynie sporadycznie się pojawiał. Okazało się, że przy wymianie rozrządu konieczne było odpięcie dwóch kabli (zdaje się, że od przepływki), styki były zapieczone i nie było przepływu - jakiś spray + "przerysowanie" styków pomogło. Odnośnie ostatniego błędu to spróbuj używać drugiego kluczyka.
loomisti
Kierowca
 
Posty: 29
Dołączył(a): 1 wrz 2012, o 14:07
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Problem Astra H nie włącza się turbina

Postprzez 2miro » 29 lis 2012, o 17:39

Spotkał mnie podobny problem a odpowiedzialny był podcisnieniowy zawór sterowania turbiną ten pod prawą podłużnicą. Wyjolem go napsikalem wd40 i popukalem nim, wylecial jakby kamień ze środka pewnie to go blokowało w srodku i było po problemie.
2miro
 


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości

stat4u