Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Dziwne grzechotanie

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Dziwne grzechotanie

Postprzez cnerkowski » 10 maja 2012, o 12:24

Witam. Jestem świeżym użytkownikiem Opla Astry 1,7 cdti 100km z 2006 r. Od pewnego czasu pojawia mi się dziwne grzechotanie w silniku, bez różnicy czy jest ciepły czy zimny. To grzechotanie pojawia się przy obrotach w zakresie 1400 - 3200 na każdym biegu. Silniczek odpala bez problemów, diagnostyka komputerowa nic nie wykazała. Silnik normalnie przyspiesza, turbinka załącza się prawidłowo, ale ten hałas jest denerwujący. Po przejechaniu jakiś 40 km. odrobinkę się ucisza, ale nie wiem, czy jest to tylko moje złudzenie, czy po prostu ucho się przyzwyczaja. Proszę o pomoc.
Znalazłem linka do youtube z takim grzechotaniem:
http://www.youtube.com/watch?v=f3ouxRLYnQc

Link do forum, gdzie znalazłem coś jeszcze:

[url]forum.opel24.com/topic/40042-Dziwny-odg ... pieszaniu[/url]

Co o tym myślicie? Proszę o poradę. Z góry dziękuję.
cnerkowski
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 12:21
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Dziwne grzechotanie

Postprzez romannnn » 17 cze 2012, o 18:43

U mnie to były śruby luzne w silniku wiec najpierw wszystko posprawdzaj czy jest podokrecane moze była uderzona i nie podokręcali albo gdzies sie poluzowało jeżeli nie to to poduszki pod silnikiem albo skrzynią a jak nie to jeszcze dwumasasa wchodzi w gre pozdr
romannnn
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 cze 2012, o 10:48
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Dziwne grzechotanie

Postprzez cnerkowski » 17 cze 2012, o 20:11

Dzięki wielkie, muszę to sprawdzić.

Pozdrawiam.
cnerkowski
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 12:21
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Dziwne grzechotanie

Postprzez dzbPL » 17 lip 2012, o 13:15

Witam,
czy udało się komuś znaleźć przyczynę tego dziwnego dźwięku?
W swojej Astrze też się z nim borykam.
dzbPL
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 lip 2012, o 13:13
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Dziwne grzechotanie

Postprzez aiki » 30 lip 2012, o 11:56

Nie wiem jaki przebieg maja wasze astry, ale takie grzechotanie kojarzy mi sie tylko i wylacznie z pompa oleju. U mnie bylo tak, ze jechalem autostrada i wjezdzajac do miasta myslaem, ze ktos kosi trawe kosiarka. Okazalo sie, ze to dzwiek z mojej pompy oleju. Nie dajcie sie nabrac na wymiane calej pompy bo kosztuje okolo 1000zl. Kupcie czesci tj. kólko na które przychodzi pasek rozrzadu, taki maely walek z jakas 2 czescia do pompy oraz 2 zimeringi. Po wymianie trzeba uczulic mechanika na dobre dokrecenie nakretki bo wlasnie jej poluzowanie powoduje poluznienie kola zebatego i w konsekwencji zniszczenie jego mocowania w srodku oraz walka na pompie które jest przez to kólko napedzane. Ja wymienilem na wszelki wypadek pasek rozrzadu bo wszystkie czesci mi lataly w srodku. Jest to tez o tyle niebezpieczne, ze slyszalem o przypadkach zerwania paska rozrzadu i uszkodzenia silnika. Naprawa takiej pompy tj czesci kosztowaly mnie okolo 500zl + robocizna.
aiki
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 30 lip 2012, o 08:30
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 22 gości

stat4u