Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Czyszczenie kolektora ssącego 1.7 cdti

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Re: Czyszczenie kolektora ssącego 1.7 cdti

Postprzez Mariusz131 » 13 lip 2019, o 09:32

Rurę dolotową odkręciłem bez problemu. Zainteresowałeś mnie tym "puszczenie odmy w oil catch tank". Muszę się dowiedzieć coś więcej na ten temat.
Generalnie auto przy którym grzebię jest mojego kolegi, którego instruowałem w pewnych aspektach co i jak ma zrobić, a on uparł się żebym ja zajął się jego Astrą. Sam jeżdżę Zafirą z Silnikiem Z18XER. ;)
Mariusz131
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 lip 2019, o 17:27
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Czyszczenie kolektora ssącego 1.7 cdti

Postprzez Mariusz131 » 28 lip 2019, o 09:54

Sporządziłem tutorial dotyczący tego tematu. Jako że jestem Zafirowiczem to umieściłem go na forum Zafiry. Mam nadzieję że się nie pogniewacie.
Link do poradnika https://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?f=30&t=30188

P.S. Podziękowania dla kolegi snoul. Robert dzięki.
Mariusz131
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 lip 2019, o 17:27
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Czyszczenie kolektora ssącego 1.7 cdti

Postprzez Igeli » 26 sie 2019, o 19:07

Dziękuję osobiście Mariuszowi131 za wkład w opis jak zdemontować kolektor. Zrobiłem to parę dni temu, bez jego uwag nic bym nie zrobił.
Punkt po punkcie tak demontowałem.
Jedynie dodam, że wykręciłem filtr oleju i kolektor pięknie się wyjął jak i włożył. Zabezpieczyłem obudowę filtra folią przed paprochami.
Koriozalne jest jedynie to, że uszczelka pod kolektor od strony bloku kosztuje ok. 16 zł, a uszczelka od strony dolotu jest osiągalna tylko w ASO za jedyne ok. 190 zł (5 dni roboczych czekanie), więc użyłem w tym miejscu silikonu.
Igeli
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 sie 2019, o 18:13
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Czyszczenie kolektora ssącego 1.7 cdti

Postprzez Mariusz131 » 5 wrz 2019, o 16:26

Igeli napisał(a):Dziękuję osobiście Mariuszowi131 za wkład w opis jak zdemontować kolektor. Zrobiłem to parę dni temu, bez jego uwag nic bym nie zrobił.
Punkt po punkcie tak demontowałem.
Jedynie dodam, że wykręciłem filtr oleju i kolektor pięknie się wyjął jak i włożył. Zabezpieczyłem obudowę filtra folią przed paprochami.
Koriozalne jest jedynie to, że uszczelka pod kolektor od strony bloku kosztuje ok. 16 zł, a uszczelka od strony dolotu jest osiągalna tylko w ASO za jedyne ok. 190 zł (5 dni roboczych czekanie), więc użyłem w tym miejscu silikonu.


Cieszę się że mogłem pomóc. Najważniejsze to się nie bać i podchodzić do tematu rozsądnie i wszystko można ogarnąć.
Odnośnie filtra oleju to nie wiem jak to się stało że nie napisałem o jego wykręceniu. :oops: A uszczelka no niestety ASO ale chyba było trochę taniej, nie pamiętam a rachunki ma kolega.
Mariusz131
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 lip 2019, o 17:27
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Czyszczenie kolektora ssącego 1.7 cdti

Postprzez jakudroid » 4 paź 2021, o 12:33

jakby ktoś miał problem z wyjęciem kolektora, polecam wykręcić listwę wtryskową. Kolektor wtedy wychodzi bez problemu.
jakudroid
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 paź 2021, o 08:12
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Czyszczenie kolektora ssącego 1.7 cdti

Postprzez sylver79 » 7 maja 2022, o 18:06

Hej
posiadam zafirkę 1,7cdti 110 i mam zamiar zdemontować kolektor ssący w celu wyczyszczenia. mam wielka prosbę o dostarczenie info jak krok po kroku dokonać tego
z góry dzięki
sylver79
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7 maja 2022, o 17:33
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Czyszczenie kolektora ssącego 1.7 cdti

Postprzez Marekdzogo » 10 maja 2023, o 14:54

Czy jest tu kolega snoul ?. Mam zamiar to robic ale pod jego postem jak to zrobic nie dzialaja zdjecia z opisem.
Marekdzogo
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 maja 2023, o 14:46
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Poprzednia strona

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

stat4u