Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Dziwne zachowanie silnika, spadek mocy, błąd ECN 007071

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Dziwne zachowanie silnika, spadek mocy, błąd ECN 007071

Postprzez Jarecki_m » 22 lis 2014, o 15:26

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :)

Posiadam Astre H 1,9 CDTi (100KM).
Dzisiaj Asterka zaskoczyła mnie trochę niekorzystnie, mianowicie -> po odpaleniu (silnik zimny) i spokojnym ruszeniu po parkingu (przejechałem może z 20-30m) zapaliła się kontrolka "check engine" oraz kontrolka "układ stabilizacji toru jazdy". Auto w tym momencie osłabło a obroty wkręciły się na ok 1300obr./min.
Zatrzymałem się, zgasiłem autko, odczekałem może z 30sek. i po ponownym odpaleniu wszystko szło normalnie.
Po przejechaniu ok 2km (po mieście) przy zjeździe z ronda i przyśpieszaniu - sytuacja się powtórzyła, auto nagle osłabło i nie bardzo chciało jechać. Akurat miałem gdzie zjechać więc ponowne zgaszenie auta, odpalenie i dojechanie do domu.

Po sprawdzeniu metodą "hamulec,gaz" wyświetlił mi się błąd ECN 007071.

Przeglądałem forum, sprawdzałem oznaczenia błędów ale za dużo mi to nie mówi. Inne osoby miały trochę inne sytuacje po których ten błąd się pojawiał.

Może szanowni forumowicze coś podpowiecie :)

Pozdrawiam serdecznie :)
Jarecki_m
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 lis 2014, o 15:12
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL

Re: Dziwne zachowanie silnika, spadek mocy, błąd ECN 007071

Postprzez janusz04065 » 23 lis 2014, o 20:40

Na tym forum są bardziej doświadczeni koledzy w tym temacie nie wiem dlaczego nikt nie chce Ci pomóc ja mam motor 1.3 taki przypadek miałem około 2 lata temu auto całkowicie przestało ciągnąć nie mogłem dojechać do domu na drugi dzień to samo błędów nie pamiętam .Ktoś na forum mi podpowiedział że może to być wina EGR odkręciłem najpierw cewkę no i rzeczywiście zawieszała się sadzy było tam jak w kominie i to spieczona po wyczyszczeniu chodzi do dziś . Od tamtego czasu zabieram się do całkowitego wyczyszczenia go pewnie jak auto stanie to to zrobię .Może to być dobry trop.
janusz04065
Klubowicz
 
Posty: 180
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 20:14
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Dziwne zachowanie silnika, spadek mocy, błąd ECN 007071

Postprzez Jarecki_m » 23 lis 2014, o 22:03

janusz04065 dzięki za odpowiedź. Też mnie trochę dziwi, że nikt więcej się wypowiedział i nie zechciał pomóc :/

Jutro pojeżdżę trochę więcej więc zobaczę czy sytuacja wystąpi ponownie.

Pozdrawiam
Jarecki_m
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 lis 2014, o 15:12
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL

Re: Dziwne zachowanie silnika, spadek mocy, błąd ECN 007071

Postprzez mateusz » 23 lis 2014, o 22:22

powiem Cie ze u mnie jak padl EGR to nie mialem objawow typu oborty mi spadly i utrzymywaly sie w granicach ..... u mnie poprostu nie bylo takiej mocy. ruszanie to minimum 2 tys obrotow bo auto moglo zgasnac. ciezko sie rozpedzalo. takie mialem objawy padnietego EGR. a co to moze byc u Cb nie mam pojecia. sprawdzales blad w wyszukiwarce bledow?
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Dziwne zachowanie silnika, spadek mocy, błąd ECN 007071

Postprzez janusz04065 » 24 lis 2014, o 08:58

kol Mateusz u mnie obroty były tak samo nie reagował na pedał gazu , ja jechałem główną ulicą było wszystko OK przepuściłem auta skręcałem w lewo i to na wzniesieniu auto nie poszło. kombinowałem pół godziny gasiłem odpalałem zanim zaskoczyło i weszło na obroty na drugi dzień to samo.
janusz04065
Klubowicz
 
Posty: 180
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 20:14
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Dziwne zachowanie silnika, spadek mocy, błąd ECN 007071

Postprzez janusz04065 » 14 gru 2014, o 16:19

Witam
Moja Astra jest po czyszczeniu kolektora dolotowego był całkowicie wyjęty i zaślepieniu EGRa mówię wam nie ten motor .Kolektor był dość mocno zasyfiony zwłaszcza gdzie wychodzi rurka od EGRa prześwitu na palec za przepustnicą . Na dziwo EGR otwierał się bardzo lekko i sprawnie nie było w nim żadnej mazi ani nagaru troszeczkę suchej sadz , został wymyty i zaślepiony całkowicie zobaczę jak zrobię trochę kilometrów jak wyjdzie spalanie na razie rozgrzany do 84 stopnie po trasie na jałowym pokazuje 0,4 wcześniej najmniej pokazywał 0,5 błedów na kompie nie pokazuje żadnych myślę że na zimnym ciągnie wiecej ropy ale obroty na rozgrzanym 800 wskazówka ani drgnie wcześniej troszeczkę drgała. Ruszanie na pierwszym biegu teraz a przedtem kolosalna różnica trudno wyczuć kiedy się teraz włącza turbina .
janusz04065
Klubowicz
 
Posty: 180
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 20:14
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 4 gości

stat4u