Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Tryb awaryjny, check

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Tryb awaryjny, check

Postprzez Ernst » 12 lut 2012, o 17:19

Witam,
Astra 2006 1,7 CDTI
Mam taki problem, podczas jazdy, gdy przyspieszam włącza się kontrolka od usterek silnika, check engine. Wtedy włącza się także tryb awaryjny i spada automatycznie moc. Czasem się sama wyłączy ale zazwyczaj trzeba wyłączyć samochód, zapaliś spowrotem i jest juz ok przy delikatnej jeździe nie zapala się.
Wszystkie 4 wtryski wymieniałem gdyż były padnięte, ale kontrolka ta swieciła się take przed wymianą. Prawdopodobnie jest do wymiany jeszcze EGR. Ale kontrolka odpowiadająca za EGR nie swieci się w ogóle podczas odpalonego samochodu...

Drugi problem to jest to, że wczoraj chciałem delikatnie wyczyścić pierwszy wtrysk, tylko powierzchownie po bardo delikatnie się lał. nic nie wykręcałem itd. po prostu przetarłem szmatką. Potem po tym były problemy z odpaleniem samochodu. trzeba było długo piłować aby odpalił. jak go zgasiłem to już w sumie odpalał normalnie. Następnie jak trochę wystygł to znów to samo. Może coś z jedną świecą popsółem , tak jakby na trzech odpalał tylko ?

Mówie od razu, lewy z tego jestem i tyle. Więc potrzebuje Waszej pomocy
Podczas próbowania wyszukać błędu metodą pedałową nic nie pokazuje mi w ogóle
Ernst
 

Re: Tryb awaryjny, check

Postprzez pprzybył » 19 lut 2012, o 22:36

Myślę, że dobrze byłoby go podłączyć pod op-coma lub techa. Metoda gaz-hamulec nie wykaże zawsze wszystkiego.
pprzybył
Starszy kierowca
 
Posty: 42
Dołączył(a): 5 paź 2011, o 14:39
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Tryb awaryjny, check

Postprzez ayaha » 13 sty 2015, o 13:26

Ja również została skierowana sam problem rozwiązany został rodzaju, gdy jest / ok drutu i cylindrów, które są w przyłączeniu pobliżu acclarte
ayaha
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 sty 2015, o 13:17


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 10 gości

stat4u