Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Obsady wtryskiwaczy

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Obsady wtryskiwaczy

Postprzez tombo77 » 25 lut 2014, o 18:34

Witam. Pomóżcie. Zdiagnozowano u mnie w silniku (1.7 dth-isuzu) spaliny w układzie chłodzenia. Oddałem samochód do mech na wymianę uszczelki pod głowicą. Nadmienię że nie przybywało mi oleju ani nie ubywało płynu chłodzącego. Dostałem informację że panowie od sprawdzenia głowicy powiedzieli że na 99% to obsady gniazd wtryskiwaczy nie trzymają już. Zalecili wymianę ale nadmienili że jeśli gniazda będą skorodowane to nic już się nie da zrobić i głowica idzie do śmieci. Pytanie czy przez nieszczelność obsad mogą się dostawać spaliny do układu chłodzenia?
tombo77
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 7 kwi 2013, o 18:37
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Obsady wtryskiwaczy

Postprzez tuszok » 23 mar 2014, o 22:52

Jedno z drugim nie wiele ma wspólnego! Spaliny w układzie chłodzenie będą w przypadku gdy przedmuchnie UPG między cylindrem a kanałem chłodzenia ale wtedy powinno robić się duże cisnienie w układzie chłodzenia (po otwarciu zbiorniczka wyrównawczego przy uruchomionym silniku wyrzuca płyn)
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Obsady wtryskiwaczy

Postprzez tombo77 » 25 mar 2014, o 13:22

Odpowiem tak uszczelka była przedmuchana tylko między 2 a 3 garem została wymieniona uszczelnienie obsad również i problem ze spalinami został rozwiązany :)
tombo77
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 7 kwi 2013, o 18:37
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Obsady wtryskiwaczy

Postprzez tuszok » 26 mar 2014, o 23:01

Czyli UPG tak jak mówiłem!
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 69 gości

stat4u