Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Kontrolka kontroli emisji spalin

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Re: Kontrolka kontroli emisji spalin

Postprzez amatus1 » 25 lut 2014, o 06:46

tak powiedział mechanik, ze po prostu wyczyścimy go i nie będzie kłopotu i oby tak było.
amatus1
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 23 lut 2014, o 17:55
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Kontrolka kontroli emisji spalin

Postprzez amatus1 » 27 lut 2014, o 07:41

Po dwóch dniach- 80km przejechane od wizyty u mechanika kontrolka się wyłączyła, nie pali się. Nie wiem co robić?Jak bylem u mechanika to mówił ze się prawdopodobnie przywiesza bo komputer na zaworze nic za bardzo nie widzi, mowil mechanik, że może ze zawór jest brudny w jakimś newralgicznym miejscu i to powoduje przywieszanie sie, a może ja myślę sobie że cos z paliwem w baku było nie tak bo lałem wcześniej 15 litrów na orlenie verwy.Moze mu ta polska verva nie sluzy?We wtorek dolałem do pełna normalnego diesla. Nie wiem co zrobic teraz bo dzis wlasnie na 12 mam wizyte na czyszczenie zaworu EGR. Czy jechać jeśli sie nie pali ta kontrolka?
amatus1
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 23 lut 2014, o 17:55
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Kontrolka kontroli emisji spalin

Postprzez szmic » 27 lut 2014, o 18:57

Nie sądzę aby paliwo miało tu znaczenie, nie chcesz czyścić to przegoń go porządnie i zobaczysz za jakiś czas czy błąd się pojawi, uważam że czyszczenie pomoże na długo, można to zrobić samemu jest mnóstwo poradników w necie jak to zrobić
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Poprzednia strona

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 85 gości

stat4u