Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

1.9 CDTI błąd ECN 227956, EGR?

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

1.9 CDTI błąd ECN 227956, EGR?

Postprzez tyoka » 12 lut 2014, o 22:03

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem Astry GTC z 2007 roku z silnikiem 1.9 cdti 150 km.
Od razu przepraszam za jakieś błędy w nazewnictwie ale zielony jestem pod względem silników.
Mój problem po kupnie polegał na tym, że zaświeciła sie kontrolka silniczka, zczytałem błąd i była to nieszczelność w układzie dolotowym.(nie miał mocy, turbo było słychać, normalnie działało jednak auto "stało w miejscu")
Czytałem różne fora, że najczęściej to błąd z EGR. Samochód pojechał do mechanika, odbyło się czyszczenie całego układu dolotowego (syf straszny był).
Po wyjeździe od mechanika moc powróciła jednak wolno się zbiera jak na 150 km do 2 tyś obrotów. Po jakimś czasie znów zaświeciła sie kontrolka i ten bład, po 100km zgasła a muł był cały czas do 2 tyś)
Pojechałem 2 dni temu na wymiane rozrządu do mechanika, olejów itd i miał przepatrzeć czy wszystko jest ok. Okazało się, że w kolektorze dolotowym ta listwa która nachodzi na te łopatki wirowe była uszczelniona szmatami... specjalnie wczoraj pojechałem do Krakowa po cały nowy kolektor dolotowy(czy jak kto woli ssacy?), nie jestem przekonany jakoś do regeneracji tej listwy. Został zamontowany ten kolektor cały nowy, jednak auto ma dalej takiego średniego muła do 2 tyś. Dziś wyskoczył mi spowrotem ten błąd 227956 (czyli w szczytaniu kodu "Podany kod ECN 227956 jest z reguły tożsamy z błędem P2279.")

Nie chce już topić kasy w ciemno, ale z tego co czytam o tym silniku to zawór EGR nawala? Był niby czyszczony ale jakoś nie jestem przekonany co do zdania tego mechanika, że działa w 100% poprawnie. Kupować w ciemno nowy zawór i zakładać czy coś innego poleciacie? Może jakiś serwis w Krakowie lub w okolicach Dębicy(mieszkam w Krakowie jednak dość często jestem w Dębicy) który mi sprawdzi ten zawór czy działa poprawnie?
tyoka
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 22:51
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: 1.9 CDTI błąd ECN 227956, EGR?

Postprzez tyoka » 13 lut 2014, o 07:56

No i dodam, że spalanie po miejscu jest o litre gdzieś za dużo przy spokojnej jeździe. Ok 8-9 litrów na sto ( a postój na jałowym ok. 0,9 l/h)
tyoka
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 22:51
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: 1.9 CDTI błąd ECN 227956, EGR?

Postprzez MsWiki29 » 7 mar 2014, o 14:56

Spalanie mikrocząsteczek powietrza dzieje się co jakieś 800km - przynajmniej tak mi znajomy powiedział, który również posiadał ten sam model. A gdy już jest przepalany, to nie należy go wyłączać, należy dalej jechać z większą prędkością. No i normalne niby jest ze więcej spala. Ja swojego EGR'a też już trzy razy czyściłam, i początkowo nie wyświetlał mi się żaden błąd. Teraz po trzecim czyszczeniu zaświeciła mi się kontrolka silnika.
Podłączając go pod komputer u mechanika, pokazywał że problem tkwi w EGR. Bo DPF był dopiero 20% zawalony. Problem z EGR'em był taki że nie można było go usunąć poprzez komputer, no i jedynym rozwiązaniem jest zakup nowego. Koszt oryginalnego to ok 400zł.
http://allegro.pl/zawor-egr-alfa-romeo- ... 22863.html
http://allegro.pl/kolektor-ssacy-alfa-r ... 18024.html
róznica jest niby w numerze modelu... a już tak ogromna róznica cenowa, sama nie wiem czym może być to spowodowane, i jaka jest naprawdę różnica w tych dwóch modelach.
MsWiki29
Kierowca
 
Posty: 28
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 21:24
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: 1.9 CDTI błąd ECN 227956, EGR?

Postprzez tyoka » 7 mar 2014, o 15:02

No ja właśnie sprawdziłem EGR poprzez zatkanie blaszką na chwile i auto odzyskało wigor w dolnym zakresie obrotów - także nawala EGR. Za niedługo wymienie EGR na nowy i wszystko powinno być ok.
tyoka
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 22:51
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: 1.9 CDTI błąd ECN 227956, EGR?

Postprzez MsWiki29 » 7 mar 2014, o 16:01

No to mamy ten sam problem. Też mi się zawieszała blaszka.
MsWiki29
Kierowca
 
Posty: 28
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 21:24
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości

stat4u