Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Coś wpada w rezonans przy ruszaniu Z19DTH

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Coś wpada w rezonans przy ruszaniu Z19DTH

Postprzez Optimex » 27 sty 2014, o 10:26

Witam, od wczoraj zauważyłem denerwującą rzecz, mianowicie podczas delikatnego ruszania z miejsca gdy silnik łapie niższe obroty słyszę rezonans jakby coś drgało zgodnie z rytmem drgań silnika, powyżej tych obrotów jest cisza. Czasem słychać to na wolnych obrotach, dźwięk jakby drgającej plastikowej osłony silnika lub czegoś innego plastikowego ale słyszalne tylko w kabinie. Wczoraj byłem na kanale i wszystko od spodu wydaje się być w porządku, niestety nie mogę zlokalizować tego złośliwego ,,chochlika''. Dźwięk jest słyszalny tylko w kabinie chyba w okolicach ściany grodziowej lub podlgi ale bardzo ciężki do zlokalizowania. Proszę o sugestie :-)
Optimex
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 gru 2013, o 16:38
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Coś wpada w rezonans przy ruszaniu Z19DTH

Postprzez gringosan » 29 sty 2014, o 13:53

kolego od przedniej strony akumulatora jest taki srebrny jakby radiator, spróbuj go dobrze docisnąć ażeby wskoczył na swoje miejsce. Tez miałem podobny rezonans u siebie także słyszalny tylko w kabinie szukałem obstawiałem wiele innych rzeczy a okazało się to ustrojstwo podczas pracy silnika wpada w drgania i daje takie efekty o których piszesz. Powodzenia i daj znać czy to było to
gringosan
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 29 gru 2013, o 21:52
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 85 gości

stat4u