Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Dźwine dźwięki z silnika

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Dźwine dźwięki z silnika

Postprzez voodoo3500 » 18 lip 2013, o 19:24

Witam

Astra H 1.7 cdti 100 koni, silnik Z17DTH
od jakiegoś czasu zauważyłem że po uruchomieniu zapłonu (stacyjka w pierwszym położeniu) przy uniesionej masce słychać z komory silnika pisk wysokiej częstotliwości dobiegający (na słuch) z okolic przepustnicy - w sumie nic złego się nie dzieje ale czy to normalne bo nie kojarzę żeby takie zjawisko wcześniej występowało.
Dodatkowo od 2 dni po uruchomieniu zapłonu w kabinie słychać buczenie które trwa 7-8 sekund - dźwięk dobiega jakby zza schowka po stronie pasażera bliżej środka konsoli.
Dźwięk przypomina buczenie głośników ze źle podłączoną masą ale dobiega wyraźnie z komory silnika. Nie jest to ani wiatrak ani klima (ręczna) bo wszystko jest wyłączone a radio nie gra - z resztą to na 100 % nie głośniki.

Silnik odpala normalnie i pracuje ale jest to nowe zjawisko i irytujące - ostatnią naprawą była wymiana chłodnicy klimatyazji.
Czy ktoś miał może podobne objawy.
voodoo3500
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 18:28
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Dźwine dźwięki z silnika

Postprzez hubert406 » 1 wrz 2013, o 08:42

a czy to moze byc pompa paliwa?
hubert406
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1 wrz 2013, o 08:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Dźwine dźwięki z silnika

Postprzez loomisti » 4 wrz 2013, o 12:27

co do piszczenia to nie wiem co to moze byc - pompa CR raczej nie, skoro podczas jazdy nic niepokojącego się nie dzieje.
jesli chodzi o buczenie we wnętrzu to mogą być klapki regulujące kierunek nawiewu (nie wiem jak to się katalogowo nazywa) :D
loomisti
Kierowca
 
Posty: 29
Dołączył(a): 1 wrz 2012, o 14:07
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Dźwine dźwięki z silnika

Postprzez voodoo3500 » 9 wrz 2013, o 15:36

zauważyłem, że gdy w momencie gaszenia silnika klima jest włączona (może być przygaszona wiatrakiem ustawionym na zero) to przy następnym rozruchu buczenie nie występuje - objaw dziwny, ale pozwala się domyślać, że w warsztacie coś chyba nie do końca poszło przy wymianie chłodnicy klkimatyzacji
voodoo3500
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 18:28
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości

stat4u