Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Ładowanie akumulatora, czasami świecąca się kontrolka

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Ładowanie akumulatora, czasami świecąca się kontrolka

Postprzez Grzegorz » 15 lut 2018, o 09:00

Witam serdecznie
Piszę gdyż mam dość palący problem.

Podczas jazdy zaświeciła mi się czerwona kontrolka ładowania akumulatora.
Byłem akurat w trasie. Już zastanawiałem się gdzie jest najbliższy przystanek PKS'u, ale przestała świecić po 30 sek.
Sytuacja ta powtórzyła mi się jeszcze z 4-5 razy.
Z moich obserwacji wynika, że na zaświecie się kontroli nie wpływają obroty silnika, bieg na którym porusza się samochód, prędkość, rodzaj podłoża (kostka brukowa- na której auto się trzęsie i gładki jak stół asfalt) i to czy auto porusza się czy stoi.
Jaka może być tego przyczyna? Ktoś z Was spotkał się z takim problemem. Myślałem o luźnym pasku, albo klemach, ale czy one mogą być przyczyną, gdy auto stoi nieruchomo na włączonym silniku, albo jedzie na 2000 obrotów?.
Z góry dziękuję za szybkie porady i odpowiedzi, bo jestem jeszcze 7 godzin w pracy i nie wiem czy mam zamawiać lawetę (bo wolałbym nie zatrzymać się gdzieś w lesie w drodze powrotnej do domu).

Pozdrawiam.
Grzegorz
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 lut 2018, o 08:51
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Ładowanie akumulatora, czasami świecąca się kontrolka

Postprzez Patrykus » 15 lut 2018, o 13:22

po co kolego tyle myślenia, jak pasek nie jest zbyt luźny to altek nie domaga - do regeneracji
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Ładowanie akumulatora, czasami świecąca się kontrolka

Postprzez PiotrWłocławek » 15 lut 2018, o 23:22

U mnie też tak się działo no i winna była nieszczelna pompa podciśnienia, która puściła olej na alternator. Coś z mostkiem diodowym było nie tak. Alternator do wyjęcia i serwis.

pozdrawiam
PiotrWłocławek
Kierowca
 
Posty: 18
Dołączył(a): 27 paź 2015, o 21:26
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Ładowanie akumulatora, czasami świecąca się kontrolka

Postprzez Grzegorz » 16 lut 2018, o 08:53

Mały Update.
Po 8 godzinach w pracy- auto odpaliło normalnie, przejechałem z jakieś 2 km i komputer odciął mi wspomaganie kierownicy. Udało mi się zjechać na parking, wyłączyć silnik i to by było na tyle. Samochód wracał do domu na lawecie.

Osobiście wolałbym jakby okazało się, że masa gdzieś się poluzowała- koszty byłyby mniejsze.
Próbowałem zrobić obejście na masę na silnik (gdyby kable nie stykały) ale niestety to nic nie dało.
Więc pewnie chyba faktycznie alternator :/
Samochód o 21 wylądował u mechanika, więc pewnie dziś jutro się dowiem co się dzieje.
Grzegorz
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 lut 2018, o 08:51
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

stat4u