Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Skrzynia manualna 6 bieg贸w

Tu mo偶esz si臋 wygada膰 na dowolny temat ale NIE SPAMUJ!
Regulamin dzia艂u
Je艣li swoj膮 przygod臋 z tym forum zaczynasz od pisania w tym dziale oraz umieszczania link贸w, szybko si臋 po偶egnamy.

Skrzynia manualna 6 bieg贸w

Postprzez radint » 6 maja 2013, o 10:28

Witam Was,

do艣膰 dziwny temat podobnie jak moje spostrze偶enia. Zapytanie kierowane do posiadaczy sz贸stego biegu. Czy wy te偶 zauwa偶yli艣cie, 偶e w zakresie pr臋dko艣ci 110 - 140km/h auto pali wi臋cej (spalanie chwilowe r贸偶nica nawet 1l/100km- przy utrzymywaniu sta艂ej pr臋dko艣ci) na biegu 6 ni偶 5 przy tych pr臋dko艣ciach? W takim wypadku rodzi si臋 pytanie po co ten bieg skoro i tak auto w zakresie najbardziej optymalnych/u偶ytecznych pr臋dko艣ci nie radzi sobie z tym prze艂o偶eniem? Motor jak w opisie, buda kombi.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Do艂膮czy艂(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Skrzynia manualna 6 bieg贸w

Postprzez andy17d » 10 maja 2013, o 00:22

Mam 5-cio biegow膮 skrzyni臋 ale mam podobnie tylko w innym zakresie pr臋dko艣ci.
Przyk艂adowo przy 60 km/h bardziej op艂aca si臋 jecha膰 na 4-tym biegu ni偶 na 5-tym.

Wracaj膮c do Twojej skrzyni, to pewnie stworzono j膮 z my艣l膮 o niemieckich autostradach, gdzie mo偶na jecha膰 180 albo i wi臋cej :)
A na powa偶nie, to pewnie kto艣 nie pomy艣la艂, bo to chyba troch臋 za s艂aby silnik do takiej skrzyni.
Avatar u偶ytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Do艂膮czy艂(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Skrzynia manualna 6 bieg贸w

Postprzez radint » 10 maja 2013, o 09:30

Niestety te偶 mam takie odczucia, niby montowana w ramach oszcz臋dno艣ci, tylko w codziennym u偶ytkowaniu ich nie wida膰:) prawd臋 powiedziawszy wcale si臋 tego biegu nie u偶ywa:) pewnie przy 125KM i 280Nm ju偶 to lepiej wsp贸艂gra, ale nie mam jak por贸wna膰, dlatego kiedy艣 my艣la艂em o chipie na te 280 - 300Nm wtedy zapewne inaczej by to wygl膮da艂o. Ale ju偶 mi przesz艂o i ola艂em spraw臋.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Do艂膮czy艂(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Powr贸t do Off-topic

Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 7 go艣ci

stat4u