Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Antena LTE PLAY do e5372 lub e3372 Krak贸w

Tu mo偶esz si臋 wygada膰 na dowolny temat ale NIE SPAMUJ!
Regulamin dzia艂u
Je艣li swoj膮 przygod臋 z tym forum zaczynasz od pisania w tym dziale oraz umieszczania link贸w, szybko si臋 po偶egnamy.

Antena LTE PLAY do e5372 lub e3372 Krak贸w

Postprzez kaliope » 17 wrz 2016, o 16:30

Mieszkam w Krakowie, zamieszczam mapk臋 z po艂o偶eniem domu oraz trzema nadajnikami PLAY w okolicy. Wszystkie nadaj膮 LTE na 1800 i 2100, tak przynajmniej podaje serwis http://beta.btsearch.pl/.

Teraz mam e5372 ale przesiadam si臋 na 3372 plus router Asus RT-AC51u.

Zakupi艂em anten臋 na alle i okaza艂o si臋 偶e to syf. Porobi艂em testy tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=y8_tE1ngz5A

Ma kto艣 pomys艂 na jak膮艣 porz膮dn膮 anten臋?

Obrazek
Avatar u偶ytkownika
kaliope
Starszy klubowicz
 
Posty: 457
Do艂膮czy艂(a): 15 lip 2014, o 22:39
Lokalizacja: Krak贸w
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Antena LTE PLAY do e5372 lub e3372 Krak贸w

Postprzez kaliope » 23 wrz 2016, o 23:43

Zmieni艂em modem na bardzo polecany E3372 w Hilinku i jestem pod ogromnym wra偶eniem. Anteny chyba ju偶 nie potrzebuje. Ten router Asusa jest genialny, ca艂a cha艂pa pokryta wifi, plus gara偶, plus taras.

https://www.youtube.com/watch?v=I0tzUdXXnY4
Avatar u偶ytkownika
kaliope
Starszy klubowicz
 
Posty: 457
Do艂膮czy艂(a): 15 lip 2014, o 22:39
Lokalizacja: Krak贸w
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Antena LTE PLAY do e5372 lub e3372 Krak贸w

Postprzez kaliope » 6 pa藕 2016, o 07:41

Co do sprz臋tu na LTE, d艂ugo si臋 zastanawia艂em czy kupi膰 router LTE do kt贸rego wk艂adam bezpo艣rednio kart臋 SIM, czy kupi膰 zwyk艂y router z wej艣ciem na modem LTE USB.
Generalnie zdecydowanie lepszym rozwi膮zaniem i do tego ta艅szym jest router + modem. Gdy偶 modem mo偶na pod艂膮czy膰 do routera przez przed艂u偶k臋 USB, nawet do 2 metr贸w, i wtedy mamy mocny sygna艂 LTE, i mocne wifi, bo router damy na tej przed艂u偶ce w g艂臋bi pokoju. Zrobi艂em taki manewr i sygna艂 i pr臋dko艣ci od razu podskoczy艂y. Sygna艂 zbli偶y艂 si臋 do 61dBM, czyli bardzo dobry.

Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=tR0P76w2pQk
Avatar u偶ytkownika
kaliope
Starszy klubowicz
 
Posty: 457
Do艂膮czy艂(a): 15 lip 2014, o 22:39
Lokalizacja: Krak贸w
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Antena LTE PLAY do e5372 lub e3372 Krak贸w

Postprzez andy17d » 6 pa藕 2016, o 09:25

My艣l臋, 偶e przyzwoity masz ten transfer. Og贸lnie pewniejszym rozwi膮zaniem jest router z kart膮 sim ni偶 tandem router z usb + modem. Z do艣wiadczenia wiem, 偶e taki tandem nie zawsze dzia艂a mimo, 偶e w specyfikacja routera przewiduje wsp贸艂prac臋 z danym modemem. S膮 routery do kt贸rych mo偶na dokupi膰 anten臋 wystawian膮 np. na parapet zewn臋trzny. Wtedy to si艂a sygna艂u ro艣nie znacznie.
Je艣li jednak Tobie to dzia艂a, to super. Przed艂u偶k臋 USB z odpowiedniego kabla mo偶esz nawet zrobi膰 na 10 metr贸w bez wzmacniacza :)
Avatar u偶ytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Do艂膮czy艂(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Antena LTE PLAY do e5372 lub e3372 Krak贸w

Postprzez kaliope » 6 pa藕 2016, o 13:12

Og贸lnie panuje opinia 偶e router LTE jest lepszy, bo wiadomo.....wk艂adasz kart臋 i musi chodzi膰. St膮d dla laik贸w super rozwi膮zanie i b臋dzie chodzi膰...ale du偶o s艂abiej. Dlaczego? Bo ludzie nie maj膮 poj臋cia, 偶e najwi臋kszy sygna艂 jest przy oknie a pod drugie nawet jak wiedz膮, to jak dasz taki router przy oknie?

A r贸偶nice w sygnale w domu s膮 naprawd臋 du偶e. Wystarczy 偶e dam modem 1m od okna to nie wyci膮gn臋 wi臋cej jak 30-40 mps. A przy oknie mam 60.

Tak wi臋c router + modem na oknie b臋dzie zawsze lepszym rozwi膮zaniem. Ale masz racje, nie ka偶dy router chodzi z ka偶dym modemem. Ja te偶 si臋 du偶o nam臋czy艂em ale ch艂opaki z jdtech.pl pomogli.


A do tego koszta. Dobry router LTE to 500-1000z艂. A router + modem, taki jak ja mam, to max 350z艂. Ja da艂em 260z艂, sprz臋t nowy.
Avatar u偶ytkownika
kaliope
Starszy klubowicz
 
Posty: 457
Do艂膮czy艂(a): 15 lip 2014, o 22:39
Lokalizacja: Krak贸w
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Powr贸t do Off-topic

Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 10 go艣ci

stat4u