Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Astra z UK, a rejestracja w PL

Tu możesz się wygadać na dowolny temat ale NIE SPAMUJ!
Regulamin działu
Jeśli swoją przygodę z tym forum zaczynasz od pisania w tym dziale oraz umieszczania linków, szybko się pożegnamy.

Astra z UK, a rejestracja w PL

Postprzez aiki » 29 sie 2012, o 09:11

No wlasnie jak to jest z ta rejestracja? Mozna juz przywozic samochodziki z kierownica po prawej stronie i smigac bez przekladki na polskich blachach? Co ostatnio obiklo mi sie o uszy, ze ma byc lub juz jest jakas ustawa dzieki której bedzie to mozliwe.
Czy w takim przypadku gdybym przywiózl swoja stre do PL to czy musze w niej cos zmienic np. reflektory by byly inaczej ustawione?
aiki
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 30 lip 2012, o 08:30
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Astra z UK, a rejestracja w PL

Postprzez Tom Hagen » 29 sie 2012, o 10:07

Właśnie ostatnio czytałem jakiś artykuł na ten temat. Oficjalnie jeszcze nie można takimi autami jeździć w Polsce. Istnieje jednak możliwość zarejestrowania auta. Trzeba wystąpić o indywidualną zgodę na rejestrację, tylko teraz nie pamiętam czy do wydziału komunikacji czy do samego ministerstwa transportu. Myślę, że to jednak niebawem się zmieni, bo nasze przepisy dotyczące tego problemu są niezgodne z przepisami unijnymi i grozi to w przyszłości karami dla Polski za takie utrudnienia.
aiki napisał(a):Czy w takim przypadku gdybym przywiózl swoja stre do PL to czy musze w niej cos zmienic np. reflektory by byly inaczej ustawione?

Tak, reflektory byłyby obowiązkowo do wymiany ponieważ Twoje świecą nie w tą stronę co trzeba :lol: .
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Astra z UK, a rejestracja w PL

Postprzez aiki » 29 sie 2012, o 11:28

Tom Hagen napisał(a):Właśnie ostatnio czytałem jakiś artykuł na ten temat. Oficjalnie jeszcze nie można takimi autami jeździć w Polsce. Istnieje jednak możliwość zarejestrowania auta. Trzeba wystąpić o indywidualną zgodę na rejestrację, tylko teraz nie pamiętam czy do wydziału komunikacji czy do samego ministerstwa transportu. Myślę, że to jednak niebawem się zmieni, bo nasze przepisy dotyczące tego problemu są niezgodne z przepisami unijnymi i grozi to w przyszłości karami dla Polski za takie utrudnienia.
aiki napisał(a):Czy w takim przypadku gdybym przywiózl swoja stre do PL to czy musze w niej cos zmienic np. reflektory by byly inaczej ustawione?

Tak, reflektory byłyby obowiązkowo do wymiany ponieważ Twoje świecą nie w tą stronę co trzeba :lol: .


super, ze cos sie dzieje w tym temacie. Lepiej zeby po PL zasuwaly samochody nowsze niz jakies regenerowane trupy z niemieckich szrotów. Taka astre jak ja mam gdyby sie uprzec mozna kupic za jakies 7000zl wiec gdzie tu porównanie do cen na rynku polskim czy niemieckim? Moja jest zadbana i wszystko jest na oryginalnych czesciach wiec za moja gdybym sprzedawal to moze wzialbym w UK jakies 12zl . Kupiel ja przed kryzysem i kosztowala mnie prawie 50tys zl :o :evil: teraz nie oplaca sie jej sprzedawac. Gdyby mozna bylo ja zarejestrowac w PL to byloby super. Przebieg mam na dzien dzisiejszy 74.500 mil wiec jak na diesla to nic. Czekam na jakies dalsze wiesci :)
aiki
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 30 lip 2012, o 08:30
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Astra z UK, a rejestracja w PL

Postprzez spearibepaish » 24 sty 2013, o 23:30

You are not right. I am assured. I can prove it. Write to me in PM, we will talk.
Avatar użytkownika
spearibepaish
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 wrz 2012, o 17:26
Lokalizacja: Russia


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron
stat4u