Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Assistance - unikanie koszt贸w przez ubezpieczyciela

Tu mo偶esz si臋 wygada膰 na dowolny temat ale NIE SPAMUJ!
Regulamin dzia艂u
Je艣li swoj膮 przygod臋 z tym forum zaczynasz od pisania w tym dziale oraz umieszczania link贸w, szybko si臋 po偶egnamy.

Assistance - unikanie koszt贸w przez ubezpieczyciela

Postprzez radocie » 23 lip 2014, o 09:27

Niedawno mia艂em awari臋 auta na S艂owacji. W negocjacjach z ubezpieczycielem stan臋艂o na tym, 偶e przyjedzie po mnie i pojazd laweta w celu przewiezienia do najbli偶szego warsztatu w Polsce. Nast臋pnie zostanie mi podstawione auto zast臋pcze, kt贸rym pojad臋 na S艂owacj臋 po reszt臋 rodziny. Upewni艂em si臋 偶e wszelkie koszty pokryje ubezpieczyciel. Podczas przyjmowania auta zast臋pczego, przedstawiciel wypo偶yczalni pobra艂 ode mnie op艂at臋 123z艂 za u偶ywanie auta za granic膮! Ubezpieczyciel po moim telefonicznym za偶aleniu stwierdzi艂, 偶e to tzw. op艂ata dodatkowa i tego zgodnie z regulaminem nie pokrywa. Stanowczo odnios艂em si臋 do faktu braku sprecyzowania lub zdefiniowania w regulaminie takiej op艂aty. Dodatkowo w 偶adnym momencie negocjacji (us艂ugi) nie poinformowano mnie o tym koszcie a nawet zapewniono 偶e wszystko pokrywa ubezpieczyciel w przedstawionym wariancie! Po konsultacjach przedstawiciel ubezpieczyciela poinformowa艂 偶e w tym wyj膮tkowym przypadku zostanie mi ta kwota zwr贸cona przez przedstawiciela wypo偶yczalni aut. Podczas zdawania pojazdu okaza艂o si臋 偶e ta firma w dalszym ci膮gu nie ma potwierdzenia tego faktu! Po mojej kolejnej interwencji telefonicznej, po p贸艂 godz. czekania ubezpieczyciel potwierdzi艂 i pieni膮dze odzyska艂em. To m贸j drugi w historii przypadek korzystania z Assitance i zn贸w mia艂em w schowku ca艂y regulamin i tabele kwot odpowiedzialno艣ci, dzi臋ki czemu by艂em w stanie po raz kolejny ich gasi膰 (bo wcze艣niej te偶 nie by艂o lekko)! Wsp贸艂czuje tym kierowcom, kt贸rzy nie posiadali takich narz臋dzi i musieli si臋 podobnie kopa膰 jakby nie mieli do艣膰 trosk na g艂owie! Wsp贸艂czuje r贸wnie偶 tym kt贸rzy nie decyduj膮 si臋 na wariant max assistance tylko standard (gdzie pomoc jest delikatnie m贸wi膮c symboliczna)! Taki jest poziom us艂ug w naszym kraju...
Radek z Torunia
radocie
Kierowca
 
Posty: 15
Do艂膮czy艂(a): 13 kwi 2014, o 20:11
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Assistance - unikanie koszt贸w przez ubezpieczyciela

Postprzez Krisu » 23 lip 2014, o 22:32

Jaki ubezpieczyciel?
Ja mam najwy偶sz膮 opcj臋 assistance w PZU i obym nie musia艂 korzysta膰 :)
Krisu
Kierowca
 
Posty: 13
Do艂膮czy艂(a): 3 lip 2014, o 11:06

Re: Assistance - unikanie koszt贸w przez ubezpieczyciela

Postprzez radocie » 24 lip 2014, o 19:11

BRE Ubezpieczenia
Radek z Torunia
radocie
Kierowca
 
Posty: 15
Do艂膮czy艂(a): 13 kwi 2014, o 20:11
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powr贸t do Off-topic

Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 9 go艣ci

stat4u