Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

OC - nieuczciwe praktyki handlowe

Tu możesz się wygadać na dowolny temat ale NIE SPAMUJ!
Regulamin działu
Jeśli swoją przygodę z tym forum zaczynasz od pisania w tym dziale oraz umieszczania linków, szybko się pożegnamy.

OC - nieuczciwe praktyki handlowe

Postprzez radocie » 23 lip 2014, o 09:06

Złożyłem zażalenie w związku z zaproponowaną mi ofertą kontynuacji ubezpieczenia OC, będącą nieuczciwą praktyką handlową, ze względu na następujące fakty:
- zaproponowana składka OC wynosi 397,20zł podczas gdy przy identycznych danych podanych w wniosku online składka wyniosła 378zł (zanaczam że w momencie wysłania do mnie oferty cały czas obowiązywały warunki na których złożyłem w/w. wniosek)
- nie ma propozycji kontynuacji Assistance.
Jak widać wyraźnie, zmierza to jawnie do wyłudzenia dodatkowej kwoty od klienta, który raczej nie zada sobie trudu sprawdzenia jaki wynik da złożenie wniosku o identycznych danych, będącym tym samym zgodnie z wszelką logiką formą przedłużenia obecnej umowy. Różnica polega na tym że podaję we wniosku jeszcze raz te same dane co rok wcześniej! Przeciętny klient sprawdzi raczej tylko jak wygląda oferta w innych firmach.
Jednocześnie następuje tu próba wyłudzenia kolejnej dodatkowej kwoty, ponieważ jeśli odpowiednio wcześniej klient nie zada sobie trudu to będzie zmuszony w pewnym momencie dokupić samo Assistance z niekorzystną wyższą składką.
Odpowiedz ubezpieczyciela była taka że oferta online była dla nowych klientów i nie miała wyłączonej opcji skorzystania przez obecnych klientów. Moim zdaniem to żenujące tłumaczenie i obrażające klienta, ponieważ skoro nie wyłącza się tej opcji to powinno się również konsekwentnie uwzględniać przy propozycji przedłużenia te same najkorzystniejsze warunki!!!
Radek z Torunia
radocie
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 13 kwi 2014, o 20:11
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: OC - nieuczciwe praktyki handlowe

Postprzez maniak » 27 sty 2015, o 10:10

Takie praktyki pewnie się zdarzają, dlatego trzeba uważnie wybierać ubezpieczyciela samochodu.
maniak
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 sty 2015, o 10:04
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

stat4u