Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Filtr DPF- sciema czy nie?

Tu możesz się wygadać na dowolny temat ale NIE SPAMUJ!
Regulamin działu
Jeśli swoją przygodę z tym forum zaczynasz od pisania w tym dziale oraz umieszczania linków, szybko się pożegnamy.

Filtr DPF- sciema czy nie?

Postprzez mateusz » 15 gru 2013, o 17:08

witajcie, posiadam w mojej Asi DPF'a. czemu on ma sluzyc? jakas legenda glosila ze DPF ma redukowac emisje spalin do atmosfery. naprawde? a jesli filtr sie wypala to co on wytwarza? pare wodna? mieszkam na wsi i mam ok 200m2 podworko i musze powiedziec ze jak przyjechal i postawilem autko i filtr sie wypalal to wygladalo to tak jakby byla gesta mgla. tylko ze mgla nie smierdzi :P. i w pizdu poszly spaliny z DPF w atmosfere xD. pozdro dla tych co wymyslili DPF'a, najwieksza scieme w ratowaniu srodowiska.
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Filtr DPF- sciema czy nie?

Postprzez MsWiki29 » 23 gru 2013, o 00:34

To największe przekleństwo jakie wymyślili, a to tylko dlatego że zieloni sie dopierdzielali do tego tematu. Nie wiem z którego roku były największe problemy z TYM CZYMŚ. No ale posiadając z 20066 roku też już miałam ten problem. Pewnego dnia bez zarzutów jezdziłam i załatwiałam to co potrzebuje. ogólnie mogłam w ten dzien zrobić około 60km. Zresztą zazwyczaj tak krótkie sa moje trasy. czasami na dzien wyjdzie ok 130km. No ale wracając- dzien pózniej chciałam wrzucić zimowki do samochodu i jechać je wywarzać jak i zmienić. No ale musiałam kawałek przejechać.. odpaliłam, 10m przejechałam i zgasło. Myslałam ze cos zle zrobilam, chciałam swoje połozenie poprawić- co sie okazuje? Nie potrafie juz go nawet odaplic. Jakby sie zaczynał dusić. Jasno niebieski dym wydostaje mi sie spod maski(w okolicach chlodnicy), spod auta. Kolejny raz staram sie zapalić- obroty nawet nie dosięgały 1000obr i od razu spadały, starałam sie gazem jakby pomoc...A tu zdziwienie - pedał gazu jakby bez jakiejkolwiek mocy. No i nic- potrzebna była rada jakić znawców. Dobrze że w rodzinie tacy istnieja. Konieczność dostania sie na kanał.... I okazało sie wlaśnie że to wina DPF'a. Już była gadka zeby sie go pozbyć to to mniejszy koszt aniżeli wymiana na nowy. Ale jakoś sie udało gu wyczyścić, coś tam jeszcze robili z RDSem no i w sumie obyło się bez większych ingerencji. Póki co samochód bez zarzutów śmiga :)
MsWiki29
Kierowca
 
Posty: 28
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 21:24
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron
stat4u