Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

co sądzicie o automacie?

Tu możesz się wygadać na dowolny temat ale NIE SPAMUJ!
Regulamin działu
Jeśli swoją przygodę z tym forum zaczynasz od pisania w tym dziale oraz umieszczania linków, szybko się pożegnamy.

co sądzicie o automacie?

Postprzez raczek » 4 gru 2013, o 14:55

tak ogólnie chciałbym zapytać? uwazacie że lepszy automatic czy manual? tutaj znalazłem o tym artykuł.
raczek
Klubowicz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 24 paź 2013, o 08:14
Silnik: 2.0T Z20LER

Re: co sądzicie o automacie?

Postprzez MsWiki29 » 23 gru 2013, o 00:19

Jestem zwolenniczką manualnej skrzyni biegów, to też może dlatego że poruszam sie samochodami o mocy do 200KM. Zmieniłabym może na automatyczną mając ponad 200KM. Ale jestem jednak zdania, że większą frajdę sprawia mi właśnie manualne przerzucanie biegów. Zawsze wydawało mi się że automatyczna skrzynia biegów jest dla tych leniwych, no i w takim przekonaniu też zostaję;p Ale tak jak wspominałam- gdyby moc była większa to i komfort jazdy był by lepszy z automatem
MsWiki29
Kierowca
 
Posty: 28
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 21:24
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: co sądzicie o automacie?

Postprzez bransoletkis » 14 maja 2019, o 13:11

Ja myśle że automat jest super wygodny, zwłaszcza gdy jeździ się po mieście i trzeba ciągle zmieniać biegi a automat robi to za nas , genialne ! Jeśli nie jesteś pewien to spróbuj się zam przejechać autem z automatem, pożycz od kogoś lub umów się na jazdę testową w którymś salonie :D
Ostatnio edytowano 22 kwi 2021, o 11:53 przez admin, łącznie edytowano 1 raz
Powód: link komercyjny
bransoletkis
 

Re: co sądzicie o automacie?

Postprzez Anna1972 » 28 maja 2019, o 07:17

Automat jest całkiem spoko, jak sie już do niego przyzwyczaisz, chociaż sama - osobiście jestem zdania, że co manual, to manual :) Zmiana biegów ma w sobie jakąś magię... Pamiętam, ze za dzieciaka, nie byłam w stanie pojąć, ze kiedyś nauczę się przerzucać biegi... że będe wiedziała, kiedy jechać na 2, a kiedy na 5. Wiem, że kiedyś będą same automaty, ale dopóki mam wybór, zawsze wybieram skrzynię manualną.
Anna1972
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 maja 2019, o 07:13

Re: co sądzicie o automacie?

Postprzez ki_wi » 31 maja 2019, o 11:46

Manual lepszy chyba, że w życiu na nim ktoś nie jeździł i od razu uczy się na automacie. Raz miałem okazję jechać automatem i stwierdziłem, że nigdy więcej. Bardzo dziwnie mi się jechało.
ki_wi
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9 sty 2019, o 08:52
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: co sądzicie o automacie?

Postprzez Partyzant » 6 lip 2019, o 14:56

Kupiłem kiedyś Mercedesa W124 250D w automacie, rocznik 1986, przebieg nieokreślony (taxi z DE), to był wspaniały samochód i sam automat również, czasem zdarzyło mu się szarpnąć ale generalnie jeździło się super, potem miałem kilka aut w manualu, ale obecnie mam B5FL z Tiptronic'iem pięciobiegowym i wiem jedno, kolejne auto też będzie w automacie.

Mój mechanik mówi, że te dwie skrzynie to "namyślacze" :mrgreen:
Partyzant
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 lip 2019, o 14:31
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

stat4u