Opel Astra III

Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

W jaki sposob oszczędzacie

Tu możesz się wygadać na dowolny temat

Re: W jaki sposob oszczędzacie

Postprzez Kamil84 » 12 lis 2018, o 15:25

Siemka!
Ja np. w moim koncie bankowym mam opcję "Moje cele" np. na samochód. Jest to taki wewnętrzny rachunek oszczędnościowy, w którym można ustawić stałą kwotę odkładaną co miesiąc z rachunku głównego lub potrącanie końcówek z płatności kartą np. kupujesz coś za 8zł to 2zł jest odkładane. Ja akurat nie mam problemów z oszczędzaniem ale moja narzeczona jak najbardziej z tego korzysta ;)
Kamil84
Nauka jazdy

Silnik: 1.4 Z14XEP

Postprzez adamzych » 16 sie 2019, o 09:11

Moim zdaniem oszczędzanie trzeba sobie wytrenować. Oczywiście wszystko z umiarem. Ja zawsze staram się odpowiedzieć na pytanie czy dana usługa lub rzecz jest mi potrzebna i mnie na nią stać. Jeśli wydajemy ciągle pieniądze na niepotrzebne gadżety to potrącanie końcówek na oszczędzanie nie wiele da. Chyba tylko nas usprawiedliwi przed sobą, ale to tylko moje zdanie ;)
adamzych
Nauka jazdy

Postprzez pablo3322 » 7 wrz 2019, o 11:00

Warto sobie uzmysłowić, że 80% rzeczy i wręcz wydatków jest nam niepotrzebna. Mnie przeraziło kiedy policzyłem sobie, że zaoszczędzone codziennie 7 zł daje w skali roku 2555 zł... niby prosta matematyka, ale mało kto tak liczy... Przecież kawa w Starbucks to nic takie, tak ciężko pracuję, należy mi się coś od życia, bla, bla, bla... Jednak problemem jest to, że na każdym kroku jesteśmy zachęcani żeby wydawać, a nie oszczędzać.. :(
--
BHP KrakówSzkolenia BHP KrakówBudowa hal produkcyjnych
pablo3322
Nauka jazdy

Powrót do Off-topic