Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Kilka pytań przed zakupem Astry H

Re: Kilka pytań przed zakupem Astry H

Postprzez duncan21 » 19 lip 2013, o 10:07

Obejrzałem dziś dokładnie interesujące mnie auto. Generalnie jest OK (i nie ma DPF :) ). Poza tarczami hamulcowymi, które są do wymiany jedyna rzecz do której można się przyczepić to lekko kapiący płyn spod wysprzęglika. W związku z tym pytanie - czy to normalne przy przebiegu nieco ponad 100 tys km? (sprzęgło i dwumas były wymieniane przy 70 tys, ale prawdopodobnie bez wysprzęglika, co swoją drogą jest bez sensu). Jak z tym wygląda w Waszych autach? Porównywałem z inną Astrą H z przebiegiem 70 tys. i też w tym miejscu się poci. I jeszcze jedno pytanie - jak długo kręcicie rozrusznikiem na zimnym silniku? Ten potrzebuje jakieś 3 sekundy zanim zapali.
duncan21
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 12 lip 2013, o 11:24
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Kilka pytań przed zakupem Astry H

Postprzez radint » 19 lip 2013, o 17:26

Kolego i ten przebieg jest autentyczny? Mam na dzień dzisiejszy 176tys. sprzęgło nigdy nie było robione i nadal się trzyma, podobnie jak tarcze... Fakt tył po przetoczeniu ma minimalną grubość czyli w tym roku albo na początku przyszłego muszę wymienić ale coś szybko tam zeszły, chyba, że ktoś nie potrafił jeździć. Wysprzęglik też suchuteńki. Także ciekawe.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Kilka pytań przed zakupem Astry H

Postprzez duncan21 » 20 lip 2013, o 19:25

Akurat przebiegu jestem pewny właściwie w stu procentach. Mam faktury z ASO, które to auto serwisowało, na każdej jest podany przebieg, więc mam pojęcie jakie roczne przebiegi samochód robił. Zresztą ogólny stan auta raczej nie sugeruje większego przebiegu (Astra G, którą aktualnie jeżdżę ma 230 tys, więc wiem jak auto się starzeje ;) ). Tak więc obstawiałbym raczej "narwanego" użytkownika, bo jeżeli ASO bierze udział w fałszowaniu stanu licznika, to już nie wiem jak zweryfikować przebieg.
duncan21
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 12 lip 2013, o 11:24
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Kilka pytań przed zakupem Astry H

Postprzez radint » 21 lip 2013, o 19:57

To faktycznie poprzedni użytkownik musiał być mocno narwany:)
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Kilka pytań przed zakupem Astry H

Postprzez duncan21 » 31 lip 2013, o 13:59

Auto kupione :) Temat generalnie do zamknięcia.
Teraz będę pytał w innych działach ;)
duncan21
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 12 lip 2013, o 11:24
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Poprzednia strona

Powrót do Kupujemy samochód - pomoc w dokonaniu zakupu Astry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

stat4u