Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Opel Astra H 2007 188 000 km 1.6 LPG

Opel Astra H 2007 188 000 km 1.6 LPG

Postprzez Hornet91 » 10 gru 2017, o 11:48

Witam

Jestem nowym członkiem forum, przymierzam się do zakupy Astry H GTC 2007

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-gtc-1-6-benzyna-gaz-bezwypadkowa-zadbana-bogata-wersja-ID6zmjnz.html

Jakieś opinie o tym silniku?
VIN: W0L0AHL0875161669

Autko widziałem i już jeździłem, w środku bardzo zadbane nie widać śladów zużycia.
Sprawdziłem na stacji diagnostycznej zawieszenie hamulce i podwozie wszystko ok.

Kilka drobnych mankamentów np. główne pokrętło od radia które steruje też nawigacją klimatyzacją ogólnie służy do nawigacji po ustawieniach w komputerze nie reaguje (na trzecie przekręcenie)
coś jakby nie stykało, chyba norma w pokrętłach bo w moim starym radiu też już takie mniejsze pokrętło po czasie się wyrobiło. Ktoś miał podobną historie da się to naprawić? czy wymiana całego radia?


SILNIK: auto ma 188k nabite niby ecotec 1.6 ale po winie widzę że twinspark 1.6 105km w gazie z 2013r nie szarpie na gazie płynnie jedzi na benzynie to samo.


I pytanko rozumiem że ten silnik wymaga regulacji zaworów? i najlepiej to zrobić po zakupie bo nie wiadomo kiedy to było zrobione. Dobrze rozumiem tą zasade działania w przypadku tego silnika? Jakie to koszta i co ile wykonuje taką operacje?


Bardzo proszę o ocenę czy warto to autko kupić.
Ogólnie przesiadam się z FIATA PANDY II 2005r. 1.3 multijet czyli diesel.
Postanowiłem kupić coś gazie na trasy bo trochę będę tym autem robił coś około 900km tygodniowo.
Ten silnik to udźwignie?



Pozdrawiam
Bardzo liczę na waszą pomoc forumowicze
Hornet91
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 gru 2017, o 11:38
Silnik: 1.6 Z16XEP

Powrót do Kupujemy samochód - pomoc w dokonaniu zakupu Astry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron
stat4u