Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Astra 1.9 CDTI 150 KM combi - pomoc

Astra 1.9 CDTI 150 KM combi - pomoc

Postprzez kacperek_27 » 12 lut 2013, o 18:20

Witam serdecznie wszystkich Astromaniaków!

Po długich konsultacjach postanowiłem zmienić samochód (być może za jakiś czas ujawnię poprzednią markę:))
Wybór padł na Opla Astrę z silnikiem diesla, o pojemności 1,9CDTi oraz mocy 150KM. Dlaczego właśnie ten? Poczytałem trochę na temat tych właśnie silników oraz miałem przyjemność jeździć Vectrą z tym właśnie motorem. Kolega, który posiada wymieniony samochód zbytnio go nie oszczędza i oprócz wymiany dwumasy przy ~210kkm nie musiał odwiedzać serwisu (filtry, płyny to podstawa oczywiście).

Wracając do Astry...
Postanowiłem zarejestrować się na forum (mam nadzieję, jako przyszły wyjadacz:)) i prosić Was o pomoc.
Do tej pory udało mi się znaleźć 2 (godne uwagi?) egzemplarze.
Pozwolicie, że wrzucę linki:
1. http://otomoto.pl/opel-astra-1-9cdti-15 ... 11876.html
2. http://otomoto.pl/opel-astra-sport-irms ... 77833.html

Byc może właśnie ktoś z Was zna np. sprzedającego, bądź oglądał już prędzej któryś z w/w samochodów.
Na co NAJBARDZIEJ zwrócić uwagę przy oględzinach?
Samochód nr1 PODOBNO pochodzi z niemieckiego salonu/ serwisu Opla.

Jak myślicie, co w kwestii przebiegów?
Na pierwszy rzut oka - widzicie coś niepokojącego?

Porównanie może nie na miejscu, ale na poprzednio odwiedzanym forum był właśnie temat, w którym osoby wrzucały linki z samochodami i forumowicze bez żadnych problemów starali się pomóc. Mam nadzieję, że nie będę żałował rejestracji! :)))

Jeśli chodzi o samochody, to interesuje mnie właśnie ta jednostka, combi, w budżecie DO 20,000zł!

Pozdrawiam i czekam na komentarze
kacperek_27
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 18:06

Re: Astra 1.9 CDTI 150 KM combi - pomoc

Postprzez ŁukaszL » 13 lut 2013, o 19:20

Witaj,
nic szczególnego nie rzuciło mi się w oczy. Na podstawie zdjęć to mogę jedynie stwierdzić, że ładnie wyglądają, taka już uroda tych aut :-) Jeśli mówimy o dieslach to zapomnij o tych przebiegach. Jestem pewien ze te auta mają w rzeczywistości ponad 200tys. Jeżeli ktoś pisze że przebieg potwierdzony książką serwisową, to... poproś o numer VIN, zadzwoń do autoryzowanego serwisu Opla i poproś o sprawdzenie lub wydruk z ostatnich napraw, przy jakim przebiegu były robione itd. Przy okazji ciekawe jaka będzie reakcja sprzedającego na Twoją prośbę o numer VIN, bo ja już miałem różne zabawne sytuacje. Ja nie jestem fanem kupowania po kimś "Irmscherów" i innych dziwaków [sorry jeśli kogoś uraziłem]. Wolę kupić "dziewicę" i we własnym zakresie o nią "zadbać". Pamiętaj że sprzedawcy często próbują przy pomocy różnych przyciemnianych szyb, felg, nawigacji odwrócić Twoją uwagę od tych najistotniejszych rzeczy, czyli sprawności silnika, zawieszenia itd.

Podsumowując: Bardzo ważne jest to czy te auta były serwisowane [sprawdź to], nawet jeśli mają 250tys najechane. No i jeszcze kontrola u mechanika, ale wybranego przez ciebie a nie sprzedawcę :-) Może niektóre rzeczy o których napisałem są oczywiste, ale warto o nich przypominać :-)

Powodzenia!
Łukasz
ŁukaszL
 

Re: Astra 1.9 CDTI 150 KM combi - pomoc

Postprzez tomek_s2 » 13 lut 2013, o 20:49

Nie zapomnij o klimatyzacji i nie daj się nabrać na gadkę że trzeba tylko nabić. Naprawa klimy może być bardzo kosztowna od 100zł za nabicie nawet do3000zł. najlepiej niech sam "nabije" a jeszcze lepiej omijaj takie egzemplarze.
Tak na marginesie to mam taką astre od roku i nie ma z nią problemów
tomek_s2
Kierowca
 
Posty: 28
Dołączył(a): 26 mar 2012, o 18:14
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Astra 1.9 CDTI 150 KM combi - pomoc

Postprzez radint » 14 lut 2013, o 00:41

To ja tylko dla śmiesznego przykładu zarzucę odnośnie przebiegu, w zeszłym roku sprowadzałem swoją Asię ze Szwabowni, 4 letnie autko a miało 145tys. :) (pewnego przebiegu) jak na 9 lat 140 w tych co podałeś niestety śmierdzą :/ oczywiście bywają ewenementy, ale kto w Niemczech kupi diesla żeby stał (dla przykładu za dużo nie jeżdżę autkiem, a po 8 miesiącach nawaliłem już 20tys.)
Ostatnio edytowano 14 lut 2013, o 12:01 przez radint, łącznie edytowano 1 raz
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Astra 1.9 CDTI 150 KM combi - pomoc

Postprzez andy17d » 14 lut 2013, o 11:53

kacperek_27 napisał(a):Porównanie może nie na miejscu, ale na poprzednio odwiedzanym forum był właśnie temat, w którym osoby wrzucały linki z samochodami i forumowicze bez żadnych problemów starali się pomóc. Mam nadzieję, że nie będę żałował rejestracji! :)))


Dobrze trafiłeś, właśnie od tego jest ten dział.

Jeśli chodzi o zdjęcia w tych ogłoszeniach, to niestety za wiele na nich nie widać. Blacharz/lakiernik musiałby ewentualną pracę mocno zawalić, żeby można było coś zauważyć na tych zdjęciach.
Jedyne co, to trochę nieładnie wyglądają te czarne listwy boczne.

Tak jak pisał ŁukaszL, poproś o vin. Sprawdzisz wyposażenie i być może historię z ASO.
Może też przesłali by większe zdjęcia.

Opel Astra -- SPORT--IRMSCHER--
Z moich doświadczeń, to uważałbym na samochody z zamontowanym hakiem - może to oznaczać duże obciążenie układu napędowego w przeszłości.
Jeśli to diesel z Niemiec to na 99% będzie miał DPF, czyli niedobrze.
Nie podoba mi się stwierdzenie "100% sprawny bez żadnych wad ukrytych".
"Przebieg potwierdzony ks. serwisową" - przy granicy możesz kupić taką książeczkę i wpisać sobie odpowiednią historię.

Ja osobiście preferowałem samochody w okolicy, żeby nie stracić za dużo na dojazd.
Najdalej chciałem się wybrać ok. 100 KM, bo było okazyjnie ale jak gościu usłyszał, że chcę go wziąć do ASO, to 2 dni później wysłał mi sms-a, że już go sprzedał.
Tymczasem tydzień później znów go widziałem na Allegro :)
Avatar użytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Astra 1.9 CDTI 150 KM combi - pomoc

Postprzez spearibepaish » 18 lut 2013, o 23:53

To zgadzam się, bardzo przydatne wiadomości
Avatar użytkownika
spearibepaish
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 wrz 2012, o 17:26
Lokalizacja: Russia

Re: Astra 1.9 CDTI 150 KM combi - pomoc

Postprzez mateusz » 20 cze 2013, o 18:55

temat moze i stary ale info wedlug mnie wazne. jestem poszukiwaczem astry 3. narazie szuakm info o samochodzie i sie przygladam. dzwonilem w tym tyg do ASO w celu aby dowiedziec sie historii samochodu (posiadalem VIN). i co sie dowiedzialem? ze opel to nie VW i nie prowadzi baze danych na temat historii auta, tzn kiedy ostatni raz w serwisie przy jakim przebiegu co bylo robione. troche mnie to zdziwilo dlatego jak ja osobiscie bede szukac to tylko z ksiazka serwisowa. wiadomo moze to byc tez podroba ale lepsze to niz nic.
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Astra 1.9 CDTI 150 KM combi - pomoc

Postprzez ŁukaszL » 20 cze 2013, o 21:04

Witaj,
hm, to bardzo dziwne, ponieważ ja otrzymałem nawet wydruk na pamiatkę :-) Pofatygowałem się co prawda osobiście, ale to nie powinno mieć znaczenia. Trafiłeś najwyraźniej na Pana, który przy obecnych upałach pewnie wolał sie przytulać do wentylatora :-) To nie jest prawda, że opel nie prowadzi takiej bazy. Próbuj w innym ASO. Nie dawaj się zbywać. Z książkami jak sam wiesz, jest różnie, więc tak poważnego zakupu dokonuj tylko bazując na pewnych informacjach.
ŁukaszL
 

Re: Astra 1.9 CDTI 150 KM combi - pomoc

Postprzez mateusz » 21 cze 2013, o 04:45

mozliwe ze chcial mnie zbyc bo dzwonilem do opla w opolu a potem gdzie indziej to koles mi co innego powiedzial. jesli opel prowadzi taka baze to dobrze, bo wiem ze szykujac sie do kupna napewno moge sprawdzic jego historie ;) dziekuje za odpowiedz
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Astra 1.9 CDTI 150 KM combi - pomoc

Postprzez Tom Hagen » 21 cze 2013, o 08:49

Sorry za lekkie OT. Czy takie sprawdzeni po VIN'ie, wydruk z informacjami o aucie z ASO jest płatny :?:
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL

Następna strona

Powrót do Kupujemy samochód - pomoc w dokonaniu zakupu Astry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

stat4u