Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Dylemat- 1.6 benzyna,1.7 cdti czy 1.9 cdti

Dylemat- 1.6 benzyna,1.7 cdti czy 1.9 cdti

Postprzez wojcicki91 » 11 lut 2016, o 23:47

Witam, zamierzam kupić opla astrę III z roku 2005-2007 lecz zastanawiam się nad wyborem silnika między 1.6 benzyna,1.7 cdti a 1.9 cdti. Samochód użytkowany ma być przeważnie w mieście, od czasu do czasu poza miastem. Prosiłbym o pomoc w wyborze jeśli chodzi awaryjność danych jednostek oraz spalanie. Diesel bez filtra cząstek stałych
wojcicki91
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 lut 2016, o 23:42

Re: Dylemat- 1.6 benzyna,1.7 cdti czy 1.9 cdti

Postprzez sto. » 12 lut 2016, o 14:58

Witam,
do niedawna jestem właścicielem astry h 1.9 cdti
spalanie w trasie:
przy 80 km/h jakieś 4,5 l/100km
przy 120 km/h jakieś 5,5-6 l/100km
przy 140 km/h jakieś 6,5-7 l/100km
w mieście jest już gorzej (zależy jak się jeździ, ja raczej dynamicznie)
ale tak z 7-8 l a nawet w zimie więcej.
Wrażenia z jazdy, silnika mocy 120 km są ok, fajnie, dynamicznie się zbiera, do 200 km/h przyśpiesza bezproblemowo, max jaki jechałem to jakieś 225 (z górki) i wątpię że więcej mój wyciągnie.
Jeśli chodzi o awaryjność to chyba nie ma reguły, zależy jak trafisz. Będzie to ponad 10 letnie auto, także nie licz że będzie bezproblemowe.
Rodzaj silnika to chyba jak z każdym autem. Jeśli jedziesz po mieście to benzyna, jak w trasy to diesel (6 bieg w trasie pomaga). Ja bym się zastanawiał między 1.6 benzyna (ewentualnie + gaz), lub 1.7 Isuzu
Benzyna więcej pali ale jest tańsza w naprawach, diesel mniej pali ale jak się zaczyna psuć to bieda...
Jeśli chodzi o naprawy np. to kolega za wymianę rozrządu w 1.6 benzynie dał 330 zł, ja w dieslu jakieś 880 zł

gdybym teraz kupował to:
sprawdziłbym sobie błędy metodą gaz/hamulec (wcześniej nie będąc użytkownikiem astry nie wiedziałem o tym),
sprawdź czy w tylnych drzwiach chodzą głośniki, szyby elektr.
jak diesel to czy turbina głośno świszczy
czy działa cała klima i nawiewy - każdy sprawdz z osobna

najlepiej pojechać na stacje diagnostyczną i do znajomego mechanika jeśli masz możliwość, ja kupując swoje auto byłem w aso i zapłaciłem 250 zł za sprawdzenie...
sto.
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 9 lut 2016, o 13:20
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTJ

Re: Dylemat- 1.6 benzyna,1.7 cdti czy 1.9 cdti

Postprzez wojcicki91 » 12 lut 2016, o 15:51

Dzięki za długą odpowiedź ;) Czekam jeszcze na jakieś inne opinie, a najlepiej jakby wypowiedział się ktoś z silnikiem 1.6 benzyna, bo chyba najbardziej w taki bym celował. Jak spalanie w takim aucie i na co zwracać uwagę.
wojcicki91
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 lut 2016, o 23:42


Powrót do Kupujemy samochód - pomoc w dokonaniu zakupu Astry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

stat4u