Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

astra h 1.7 CDTI prosze o pomoc!!

astra h 1.7 CDTI prosze o pomoc!!

Postprzez afxx » 28 kwi 2015, o 21:28

witam

Przymierzam sie do zmiany auta, jedna opcji jest astra h, szukam tak do max ok 150km od domu

Dzis ogladalem auto z ogloszenia zamieszczonego nizej, prosze zobaczcie i ocencie

http://otomoto.pl/oferta/opel-astra-200 ... b6ab6079f2

A oto moje wrazenia z ogladania:
Auto jest od handlarza, sprowadzone z francji, napewno nie ma zadnych ksiazek serwisowych ( pan powiedzial ze to z francji i tam tak jest a nie jak np. w niemczech gdzie sie o to dba) dokumentow nie widzialem bo pan byl w robocie a auto udostepnila mi jego zona ale ona nie siedzi w biznesie, w schowku znalazlem tylko instrukcje :|
Nie mam czujnika lakieru, a tak na oko to sie tak nie znam na tyle ale wszystkie czesci w jednym kolorze, nie ma znaczacych roznic miedzy elementami, patrzylem z kazdej strony pod swiatlo itp, Jedynie co zwrocilo moja uwage to roznica w szczelinie miedzy elementami: roznica jest miedzy tylnym zderzakiem w rogach a klapa, z jednej strony jest minimalnie wieksza a z drugiej klapa dochodzi jak by na styk ale na zderzaku nie ma sladow tarcia. Gril jest w kolorze nadwozia a nie chromowany. We wnatrz czysto, nie zakitowane plakiem. To co wlaczylem to dzialalo poprawnie, klima, radio, wyswitlacz, itp. Fotel kierowcy dosc sztywny, nie zmasakrowany, jedynie delikatne otarcie ( zmechacenie ) materialu na zewnetrznym boczku. Nakladki na pedaly delikatnie wytarte, kierownica jak widac cala, skora nie starta, lekko blyszczaca. Od strony technicznej tez nie bylo gorzej. Silnik jak przjechalem byl zimny, swiece momentalnie sie zagrzaly i odpalil bez problemu na dotyk.Silnik umyty :D ale pan mowi ze tak musi byc bo inni kreca nosem jak jest brudno!!. Pracuje rowno bez skokow, szarpniec. Podczas jazdy wkreca sie na obroty, od ok 1700/1800 czuc zalaczenie sie turbo i rownomiernie przyspiesza. Sprzeglo wydaje sie ok. Skrzynia biegow (5tka)lewarek pracuje dosc ciezko jakby z oporem ale biegi wchodza bez haczenia i zgrzytow. Prowadzi sie dobrze,zachwuje kierunek jazdu, na nierownosciach bylo ok nie slyszalem podejrzanych stukow itp. Ogolnie auto wydaje sie byc dobre, nie bylem z nim na podnosniku wiec pod spod to tylko tyle co zajrzalem. Z racji tego ze nie ma ksiazki to na start wymiana oleju, filtrow, rozrzadu. Klime niby dziala ale pewnie bedzie trzeba cos zrobic bo naklejka pod maska jest z francuskiego norauto z 2013r. opony bieda, moze do konca sezonu dojedzie. W bagazniku brak zapasu tylko wklad z narzedziami.

Co do przebiegu to niby niski bo ok 144tys, nie ma ksiazki wiec nie wiem gdzie byl kupiony i serwisowany, napisalem do maila do: polska@gm-customercare.com i licze ze akurat trafi do milego pomocnego czlowieka ktory pomoze ;)

teraz pytania do was:
- wg dekodera vin auto ma silnik Z17DTH 100km a wg tabeli byl stosowany w latach 2004-2006 a auto jest z 2008-01-09, skad wiec taka roznica??
- czy ten silnik ma dwumase???
- czy macie z astrach z dieslemi maskownice pod silnikiem??? tu takiej nie ma
- zagladalem z tylu pod spod i jak u was wyglada wneka kola zapasowego z zewnatrz ( czy ma strukture jakby baranka i jaki ma kolor)???
afxx
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 kwi 2015, o 19:02

Re: astra h 1.7 CDTI prosze o pomoc!!

Postprzez kaliope » 28 kwi 2015, o 22:02

Z pełnym szacunkiem, ale co Ty chciałeś kupić z 16 tys z 2008? Złoma spawanego z dwóch, czy cofniętego z 300tys? NIe rozumiem takich ludzi. Taka zdrowa astra powinna kosztować 25 tys zł. Potem narzekania.... Albo dokładasz 8-10 tys zł albo szukasz max 2006.
Avatar użytkownika
kaliope
Starszy klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 22:39
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: astra h 1.7 CDTI prosze o pomoc!!

Postprzez Fox_ » 29 kwi 2015, o 06:50

j.w. nie ta cena za diesla w tym roczniku, sorry.

wejdź na www.mobile.de i zobacz ile takie samochody powinny kosztować + ubezpieczenie + przywiezienie + zarobek handlarza i wtedy sam sobie odpowiesz co jest nie tak.
Fox_
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 kwi 2015, o 20:38
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: astra h 1.7 CDTI prosze o pomoc!!

Postprzez MISIEK13111981 » 29 kwi 2015, o 13:19

To ja dałem 17 tys za swoją z 2005 i to benzynę! Wał jak nic!
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Kupujemy samochód - pomoc w dokonaniu zakupu Astry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

stat4u