Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Astra H jaki silnik wybra膰 i na co zwr贸ci膰 uwag臋

Astra H jaki silnik wybra膰 i na co zwr贸ci膰 uwag臋

Postprzez LLukaszewicz » 21 kwi 2012, o 17:42

Witam koleg贸w.
Planuj臋 zakup astry H kombi. Z racji tego 偶e na rynku jest przewaga diesli raczej sk艂aniam si臋 ku takiej jednostce. Niestety nie mam do艣wiadczenia z tymi silnikami (1.7 cdti i 1.9cdti).
Prosi艂 bym o pomoc w wyborze jednostki nap臋dowej, tzn. kt贸ra jest bardziej niezawodna itp., oraz na co zwr贸ci膰 uwag臋 przy zakupie takiego auta.
LLukaszewicz
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Do艂膮czy艂(a): 21 kwi 2012, o 17:31

Re: Astra H jaki silnik wybra膰 i na co zwr贸ci膰 uwag臋

Postprzez 艁ukaszL » 6 maja 2012, o 15:26

Cze艣膰,
nie wiem czy ju偶 kupi艂e艣, ale i tak sie podziele kilkoma refleksjami. Od 22.04. mam Astr臋 III Caravan, wcze艣niej mia艂em Golfa III, wi臋c jestem te偶 raczkuj膮cy w tej dziedzinie.

Co do wyboru silnik贸w to nie kierowa艂bym si臋 na Twoim miejscu tylko tym, 偶e wi臋cej jest diesli na rynku. Jest ich du偶o, bo generalnie s膮 bardziej chodliwym towarem. Musisz w pierwszej kolejno艣ci oceni膰 jak du偶o b臋dziesz je藕dzi艂 autem. Je艣li ok. 20tys. lub wi臋cej rocznie to sk艂ania艂bym si臋 do diesla, je艣li 10-15 tys. to benzyna. Ja zrobi臋 max. 10tys. rocznie, wi臋c zdecydowa艂em si臋 na benzyn臋.
Je艣li chodzi o silnik diesla to jest on dro偶szy je艣li chodzi o ewentualne usterki. Mam na my艣li ko艂o dwumasowe, wtryski i je艣li trafisz na takie to tzw. filtr DPF. Te wszystkie rzeczy s膮 dosy膰 kosztowne w naprawie. Diesli masz niby duzo do wyboru, ale maj膮 cz臋艣ciej ogromne przebiegi, bo s膮 to cz臋sto auta poflotowe, poleasingowe, kt贸re je藕dzi艂y co najmniej 30tys. rocznie. Oczywi艣cie s膮 odst臋pstwa od tego. Wa偶ne jest te偶 to czy je藕dzisz bardziej w dlugie trasy czy np. kr贸tkie odcinki. Je艣li d艂ugie to raczej diesel, je艣li kr贸tkie to raczej benzyna, bo je艣艂i chodzi o spalanie to a偶 tak du偶ej r贸偶nicy w mie艣cie nie ma, natomiast na d艂u偶szych trasach ju偶 to w portfelu odczujesz. W przypadku silnik贸w benzynowych jest ich du偶o mniej, ale warto poczeka膰. Tutaj 艂atwiej o auto z mniejszym przebiegiem. Szukaj auta, kt贸re by艂o regularnie serwisowane i jest to potwierdzone ksi膮偶k膮 serwisow膮.

Mam nadziej臋, 偶e cho膰 troch臋 pomog艂em, temat jest do艣膰 z艂o偶ony, nie zag艂ebia艂em si臋 w szczeg贸艂y.

Pozdrawiam!
艁ukasz
艁ukaszL
 

Re: Astra H jaki silnik wybra膰 i na co zwr贸ci膰 uwag臋

Postprzez LLukaszewicz » 6 maja 2012, o 20:54

Dzi臋kuj臋 ju偶 kupi艂em autko. Astra H 1.7 bez PDF-a w super stanie. Kto艣 dba艂 o autko i serwisowa艂 w aso. Astra sprowadzona z Holandii.
LLukaszewicz
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Do艂膮czy艂(a): 21 kwi 2012, o 17:31

Re: Astra H jaki silnik wybra膰 i na co zwr贸ci膰 uwag臋

Postprzez 艁ukaszL » 6 maja 2012, o 21:21

w takim razie samych przyjemno艣ci 偶ycze 8-)
艁ukaszL
 

Re: Astra H jaki silnik wybra膰 i na co zwr贸ci膰 uwag臋

Postprzez jasiekxxx » 17 maja 2012, o 13:37

Witam wszystkich. Gratuluj臋 zakupu astry.
Ja r贸wnie偶 przymierzam si臋 do zakupu w艂a艣nie tego auta lub Zafiry B.
My艣la艂em o silniku benzynowym ze wzgl臋du na kr贸tkie przebiegi. Bardzo przydatne by艂yby informacje o 艣rednim spalaniu oraz o awaryjno艣ci.
Kt贸ry jest lepiej zrobiony i mniej awaryjny. 1.6 (105 KM czy 1.8 (115, 125). To ma by膰 auto du偶e w 艣rodku do przejazdu z punktu A do punktu B.
Co lepiej wybra膰 Astre kombi czy Zafir臋 B.
Przypuszczam, 偶e zafira nawet z tym samym silnikiem mo偶e wi臋cej spala膰 z racji zwi臋kszonych opor贸w. Zafira jest te偶 chyba nieco dro偶sza wi臋c i naprawa i cz臋艣ci mog膮 by膰 dro偶sze.

Oczekuj臋 na informacj臋.
Pozdrawiam
jasiekxxx
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Do艂膮czy艂(a): 17 maja 2012, o 13:26

Re: Astra H jaki silnik wybra膰 i na co zwr贸ci膰 uwag臋

Postprzez 艁ukaszL » 17 maja 2012, o 16:19

Cze艣膰,
ja si臋 wypowiem o 1.6 105KM. Je艣li chodzi o spalanie to ok. 6-7 na d艂u偶szej trasie, a w miescie (Wroc艂aw) ok. 9-10. Wszystko zale偶y oczywi艣cie od tego m.in. jak ci臋偶k膮 masz nog臋 :-)

Je艣li chodzi o awaryjno艣膰 to nie mam 偶adnych z艂ych do艣wiadcze艅, ale mam auto dopiero od 22.04. Jak szuka艂em auta to nie natkn膮艂em si臋 na jakie艣 bardzo negatywne opinie. M贸j znajomy mechanik (pracowa艂 15 lat w ASO Opla) m贸wi, 偶e generalnie ju偶 si臋 nie produkuje niezawodnych silnik贸w jak kiedy艣. Je艣li chodzi o m贸j silnik to w opinii mechanika nie jest on jaki艣 super udany, ma typowe przypad艂o艣ci dla silnik贸w benzynowych, kt贸re i tak nie s膮 a偶 tak kosztowne jak w dieslach (ko艂o dwumasy, wtryski itp).

Je艣li chodzi o przestrze艅 to mam por贸wnanie z poprzednikiem - golfem III kombi. Astra pomimo tego 偶e jest d艂u偶sza i szersza ni偶 golf, wewn膮trz ma mniej przestrzeni. Wida膰 to np. bo baga偶niku do kt贸rego wk艂adam w贸zek spacer贸wke. Mo偶e jakiej艣 ogromnej r贸偶nicy nie ma, ale astra ma wnetrze "masywniej zabudowane". Nie je偶dzi艂em zafir膮, ale bra艂em j膮 te偶 pod uwag臋 i je艣li chcesz mie膰 na prawd臋 du偶o przestrzeni to bra艂bym zafir臋.

Mam nadziej臋, 偶e chocia偶 troch臋 pomog艂em

Pozdrawiam!
艁ukasz
艁ukaszL
 

Re: Astra H jaki silnik wybra膰 i na co zwr贸ci膰 uwag臋

Postprzez jasiekxxx » 28 maja 2012, o 08:10

Dzi臋kuj臋 za info. Czytam w r贸偶nych miejscach o oplach, chyba jestem bardziej sk艂onny do Zafiry B i silnik 1.6. do tego gaz (z info ok. 3 tys. z艂)
Pozdrawiam wszyskich i mam nadziej臋, 偶e za jaki艣 d艂uuuu偶szy czas zaczn臋 udziela膰 si臋 na forum b臋d膮c posiadaczem astry lub zafiry :),
jasiekxxx
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Do艂膮czy艂(a): 17 maja 2012, o 13:26

Re: Astra H jaki silnik wybra膰 i na co zwr贸ci膰 uwag臋

Postprzez czeLG » 20 wrz 2012, o 09:34

Witam.
Planuje zakup Astry III z 2011 roku. Faworytami do zakupu sa dwa egzemplarze z silnikiem benzynowym 1.6 jeden ze skrzynia manualna 5-biegowa drugi z automaem. Jako ze nigdy nie mialem, ba nawet nie rowadzilem auta z automatem pytam sie ktory z tych dwoch ewentualnie byscie wybrali. Auta po za skrzynia biegow roznia sie w zasadzie tylko kolorem nawet przebiegi maja podobne.
czeLG
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Do艂膮czy艂(a): 20 wrz 2012, o 09:25

Re: Astra H jaki silnik wybra膰 i na co zwr贸ci膰 uwag臋

Postprzez 艁ukaszL » 20 wrz 2012, o 10:30

Cze艣膰,
je偶dz臋 Astr膮 H kombi z 2005 roku, ze szkrzyni膮 manualn膮 i jestem bardzo zadowolony, bo lubi臋 sobie pomacha膰 d藕wigni膮 i 艣rubowa膰 czasem na wy偶sze obroty.
Nie mia艂em nigdy do艣wiadczenia z automatem, ale z racji tego 偶e mieszkam we Wroc艂awiu dochodz臋 do wniosku 偶e by艂oby wygodniej z automatem, bo w du偶ym mie艣cie jest jednak czasem za du偶o machania :-)

Podsumowuj膮c: zale偶y jak膮 jazd臋 lubisz i gdzie mieszkasz. Takie moje wnioski, mam nadziej臋, 偶e cho膰 troch臋 pomog艂em :-)

Pozdrawiam!
艁ukasz
艁ukaszL
 

Re: Astra H jaki silnik wybra膰 i na co zwr贸ci膰 uwag臋

Postprzez radint » 20 wrz 2012, o 13:03

Co do praktyki, owszem te偶 nie mam automatu, cho膰 je藕dzi艂em. Dla mnie jazda zbyt nudna... Automat zazwyczaj pali wi臋cej. W razie problem贸w, nawet nie odpalisz go na zapych tylko laweta. ( Pewnie wi臋kszo艣膰 skrytykuje mnie, 偶e nowych aut nie wolno zapycha膰, ale chodzi o sytuacje ekstremaln膮, padnie nagle rozrusznik - sytuacja z mercedesa znajomego, tylko laweta:/) og贸lnie mniej problem贸w ze zwyk艂膮 skrzyni膮, o olej te偶 nie b臋dzie trzeba si臋 martwi膰 aby wymienia膰, w manualnej niby si臋 nie wymienia, ale dla 艣wi臋tego spokoju mo偶na co 150tys. zmieni膰.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Do艂膮czy艂(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Powr贸t do Kupujemy samoch贸d - pomoc w dokonaniu zakupu Astry

Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 8 go艣ci

stat4u