Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Jeśli Astra to jaka ? prosze o porade

Jeśli Astra to jaka ? prosze o porade

Postprzez ryba1990 » 5 lis 2014, o 16:45

Witam , jestem tutaj nowy dlatego chciałem serdecznie przywitać wszystkich i prosić o porade dotyczącą Astry. Chciałbym kupić astre 3 jednakże nigdy wcześniej nie miałem tego auta i byłbym wdzięczny o kilka wskazówek na co zwracać uwage przy kupnie tego samochodu. Interesują mnie roczniki od 2003 -2008 , szukac benzyny czy może diesla? ktory silnik najlepszy ? prosze o podpowiedzi Smile dziekuje i pozdrawiam
ryba1990
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 lis 2014, o 16:40

Re: Jeśli Astra to jaka ? prosze o porade

Postprzez sparspar » 8 lis 2014, o 19:24

Jak robisz 200-300 km dziennie to w dieslu
A jak 20-30 km to w benzynie

Niekwestionowany benzyniak to 1.8 125KM- innych nie kupuj....basta!!!
A co do diesla to zależy ile masz kasy... i ile chcesz zainwestować w auto i z jakim przebiegiem, oczywiście jeśli dużo podróżujesz - jak nie to benzyniak

Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Jeśli Astra to jaka ? prosze o porade

Postprzez snupologg » 8 lis 2014, o 23:48

Ja mam 1.6 105 km to jest taka sama budowa co w astrze G 101km nie do zaj.... w pracy mam G z 1.6 i ma 400.000km przejechane i nic a jest już na prawdę zmęczona wizualnie. Jeździła bez płynu chłodzącego i z małą ilością leju i żyje z zewnątrz śmietnik w środku tak samo ale silni zawsze odpalił. Jeśli robisz 50 -60 km dziennie to ropniak wskazany.Jeśli 30-40 tak jak JA to koszt miesięczny na paliwo wyniesie Cię ok 500 zł dwa baki tak jak mnie. Różnica między PB a ON będzie widoczna przy przeglądach. Za PB zapłacisz na pewno mniej niż za klekota. Przegląd w benzynie jest co 30.000km no co 25 tyś. tak mi w ASO ustawili i jak się uprzesz to co drugi wyniesie Cię 200zł olej i filtr.Z tego co wiem a się trochę w tym rozeznaje Oplowskie CDTI to nic innego jak fiatowskie Mulijety więc możesz sobie wywnioskować dla innych mistrzowskie dla drugich nie za bardzo. Ja miałem ten sam dylemat przy swojej Astrze zanim ją kupiłem. Po pierwsze miałem już klekota TDI 101km Golf 4 i dziękuje 15 tyś zł w 3.5 roku. Dziennie minimum 50km to była trasa do pracy i z powrotem plus w ciągu dnia jazda. Po drugie zmieniłem miejsce zamieszkania i do pracy teraz mam 10 km wiec diesel nawet się nie rozgrzeje.Po trzecie mam obok siebie Opla i jak mi w nim zaproponowali wymianę rozrządu za 789zł w PB 95 to aż mi się morda ucieszyła.Więc mając na uwadze to że miałem jako pierwszy samochód Astrę F 8 zaworową i w robocie mam G od którą sprowadziłem jak miała 126tyś km a teraz ma 400 to mój wybór padł na benzynę i nie narzekam zrobiłem nią już 35tyś km i wymieniłem świece w ASO za 125zł łącznik stabilizatora za 165 i filtry olej i płyny za 850zł a to w porównaniu do klekota to nie jest zbyt dużo.No ale jak kto woli to tylko jest moja opinia na ten temat :D
JWP CREW
Avatar użytkownika
snupologg
Klubowicz
 
Posty: 192
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 17:49
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Kupujemy samochód - pomoc w dokonaniu zakupu Astry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

stat4u