Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Zaku Astry GTC

Zaku Astry GTC

Postprzez zlz93 » 2 cze 2014, o 19:03

Witam, od dłuższego czasu jestem nastawiony na zakup astry GTC, problem w tym tylko jaki silnik. Dzienie dojeżdzam do pracy 9 km w jedną strone, w tym 7,5 km to trasa. Miesięcznie robie jakies 1000-1500 km. Na poczatku byłem nastawiony na benzyne 1.8 125 km i do zainstalowania gazu, jednak przegladajac różne serwisy z ogłoszeniami, zobaczyłem ze tych silników jest bardzo mało i praktycznie nie ma nic co by mnie zadowoliło. Myślę również nad dieslem 1.9 150 km, tylko nie wiem czy te 9 km do pracy w jedna strone nie jest za mało jak na diesla, no i czytając opinie słyszałem ze koło dwumasowe jest częstą usterka i troche kosztuje no i ten filtr cząsteczek stałych. Macie jakies rady dla mnie ?

Mój budżet to 20 000 na auto, myśle głownie o roczniku 2006.
zlz93
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 cze 2014, o 18:53

Re: Zaku Astry GTC

Postprzez tuszok » 3 cze 2014, o 06:19

Przy takich miesięcznych przelotach jakie robisz nie pchałbym się w ON ani w LPG. Nie wiem czego oczekujesz od auta ale ja posiadam w swoim Z16XER (116KM) i srednia spalania 25tys km to 7.7l a przy normalnej jeździe (czytaj jak jeździ żona ;) ) średnie spalanie wychodzi ok 6.5l/100km. Tęż się zastanawiałem nad dieslem ponieważ rocznie robię ok 50tys km ale jednak zdecydowałem się na benzynę bez LPG (gas to do zapalniczek a nie do auta ;)) i jestem zadowolony.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Kupujemy samochód - pomoc w dokonaniu zakupu Astry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

stat4u