Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Prośba o ocenę przed zakupem

Prośba o ocenę przed zakupem

Postprzez McGregor2000 » 28 maja 2014, o 08:03

Witam.
Ponieważ jestem laikiem w dziedzinie motoryzacji, dlatego proszę o ocenę następujących aut:

1. http://otomoto.pl/opel-astra-1-6-105-km-klimatronic-zadbana-C33241773.html
Po pobieżnych oględzinach, mogę podzielić się pierwszymi spostrzeżeniami:
-silnik i instalacje czyste (ale nie myte) choć zakurzone (śmieci i piasek w zakamarkach)
-korozja na wahaczach w związku z tym również gomowo-metalowe tuleje i śruby mocujące również skorodowane tak, jak i mocowania (końcówki) amortyzatorów
-katalizator - delikatnie skorodowany, ale to chyba normalny wygląd (?)
-delikatny wyciek pod pokrywą zaworów
-uszczelka lewe drzwi do wymiany
-jedna, dwie znośne rysy i delikatne otarcie (minimalnie wgniecenie) na
zderzaku tył prawa strona (musiało być jakieś dotknięcie, bo
również jest mało widoczny pajączek na reflektorze-mikropęknięcie
spowodowane chyba naprężeniami, ale nie postępujące i niegroźne, nie
rozszczelnia reflektora)
Pomimo, że w ogłoszeniu pisze o klimatroniku, to chyba jest to klimatyzacja manulana?

2. http://e-car.otomoto.pl/opel-astra-auto-z-klima-nawigacja-i-alusami-C33293224.html

Nadmienię, że z racji przedziału wieku aut (2005÷2008), w którym trwają moje poszukiwania, oczywistym jest, że akceptuję "ułomności" aut związane z ich eksploatacją. Przez swoją niewiedzę, nie chciałbym jedynie trafić na "przypadek", który byłby zupełną pomyłką. Stąd moja ogromna prośba to fachowców .
Obecnie przejeżdżam 100 km dziennie, więc wolałbym autko z mniejszym przebiegiem. Ale doskonale zdaję sobie sprawę, że do podawanych przebiegów aut należy doliczyć kilometraż z "hakiem" (tak sądzę, że jest co najmniej w trzech z podanych wyżej modelach).

Ślicznie dziękuję za pomoc.
McGregor2000
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 maja 2014, o 22:01

Re: Prośba o ocenę przed zakupem

Postprzez maciorex » 28 maja 2014, o 21:24

Co do pierwszego auta - przebieg totalnie nie możliwy. Ogladales papiery? Posiadał jakies przeglady z TUV'a? czy tylko śnieznobiała ksiazke serwisowa? Licznik cofniety o minimum 100 tysiecy. Nie ma po prostu w niemczech aut tak starych z takim malym przebiegiem.

W drugim jest źle spasowana maska - prawdopodobnie malowana do tego brakuje jakich kolwiek fabrycznych naklejek

Pierwsze auto odradzam.
maciorex
Kierowca
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 maja 2014, o 21:06

Re: Prośba o ocenę przed zakupem

Postprzez McGregor2000 » 29 maja 2014, o 07:41

Dziękuję.
Nr 1. Co do papierów to jeszcze ich nie oglądałem. Skupiłem się na ocenie stanu auta. Wiem, że przebiegi w autach sprowadzanych są niewiarygodne. Myślisz, że w tym przypadku licznik może być cofnięty, aż o 100 tys?!

Nr 2. Po czym zauważyłeś tę maskę :shock: ?
McGregor2000
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 maja 2014, o 22:01

Re: Prośba o ocenę przed zakupem

Postprzez maciorex » 29 maja 2014, o 20:26

1. No oczywiscie 150 tysieyc przez 9 lat? To jest nic jak na niemcy.

2. Wystarczy zerknac na zdjecie gdzie amska pokazana jest na wprost. Szczeliny się nie zgadzają. Z lewej jej prawie nie ma a z prawej jest na palec.
maciorex
Kierowca
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 maja 2014, o 21:06

Re: Prośba o ocenę przed zakupem

Postprzez McGregor2000 » 29 maja 2014, o 22:12

Pokazywałem rodzince, nic nikt nie zauważył :-).
Ślicznie dziękuję za pomoc! Szukam dalej.
Jeżeli mógłbym prosić "bystre oko" to proszę zerknąć na mojego drugiego posta. Jest tam podobna Astra w pozycji nr 1.
McGregor2000
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 maja 2014, o 22:01

Re: Prośba o ocenę przed zakupem

Postprzez zibi03 » 5 cze 2014, o 07:45

maciorex napisał(a):Co do pierwszego auta - przebieg totalnie nie możliwy. Ogladales papiery? Posiadał jakies przeglady z TUV'a? czy tylko śnieznobiała ksiazke serwisowa? Licznik cofniety o minimum 100 tysiecy. Nie ma po prostu w niemczech aut tak starych z takim malym przebiegiem.

W drugim jest źle spasowana maska - prawdopodobnie malowana do tego brakuje jakich kolwiek fabrycznych naklejek

Pierwsze auto odradzam.

Mylisz się
Ja kupowałem od gościa,który miał w ofercie 2 sztuki z przebiegiem ok 150 tyś i jednego 96tyś,miałem numery vin i dostęp do ASO-wszystkie przebiegi były zgodne,rocznik między 2004-05.Fakt,że cena też ok.3 tyś wyższa ale raczej powinieneś napisać,że przebieg jest możliwy ale nie za taką cenę
zibi03
Kierowca
 
Posty: 25
Dołączył(a): 8 mar 2014, o 11:15
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Prośba o ocenę przed zakupem

Postprzez MISIEK13111981 » 5 cze 2014, o 18:40

Ja swoja kupiłem (2005) w tym roku za 18 tys. i ma przebieg 86 tys.km, czy to możliwe? Na niemieckim przeglądzie w 2012 miała 65 tys.km, więc 150 tys.km na 9 czy 10 letnie autko to nie koniecznie standard.
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Kupujemy samochód - pomoc w dokonaniu zakupu Astry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

stat4u