Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Kupno Astry H pod gaz

Kupno Astry H pod gaz

Postprzez mazi_dg » 3 sty 2014, o 09:51

Witam,
żywot astry mojej żony powoli dobiega końca - 18 lat, czekające kosztowne naprawy oraz odwieczny problem modeli astra F czyli rdza... Szkoda mi tego samochodu bo w rodzinie od samego początku, najpierw dziadek, potem ojciec teraz żona. Podjąłem próbę ratowania, ale reanimacja nie zdała się na długo. No nic do rzeczy.

Teraz poszukuję astry H. Benzyna do zagazowania. Rok ~2005 +/- rok. Hatchback 5D. I teraz mam zagwozdkę - jaki silnik jest dobry pod gaz? Z tego co wyczytałem to wszystkie 1.6 są regulowane szklankami i eksploatacja będzie kosztowna. Nie wiem ile w tym prawdy więc tutaj proszę o radę. Jeżeli prawda to pozostają mi silniki 1.4 i 1.8. Który lepszy i dlaczego? Wiem, że nie dostanę już takiego silnika jak w astrze F czyli 1.4 8V, może mułowaty, ale na gazie prześmigał 12 lat i 210 tyś. km bez żadnej dużej ingerencji w instalację gazową, tylko regulacja i wymiana filtrów.

I kolejna sprawa - czy ktoś mógłby mi pomóc znaleźć w miarę dobry egzemplarz? Chodzi mi o pomoc typu np. sprawdzenie historii po VINie, bądź obiektywnej oceny, bo wiecie jak to jest czasami, pewne atrakcyjne elementy przesłaniają wady danego egzemplarza i pod wpływem emocji podejmuje się zły wybór. Od razu zaznaczam, że nie chcę się wysługiwać i czekać na podsyłanie ofert, chodzi mi raczej o to, że ja znajdę ofertę , podrzucę linka, a ktoś z miłych forumowiczów pomoże w ocenie :)

Liczę na waszą pomoc i pozdrawiam,
Mateusz
mazi_dg
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 sty 2014, o 09:20

Powrót do Kupujemy samochód - pomoc w dokonaniu zakupu Astry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron
stat4u