Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Chcę kupić cabrio

Chcę kupić cabrio

Postprzez wojocie » 22 paź 2019, o 11:02

Witam
Chcę kupić cabrio, ale większość w PL to trupy lub powypadkowe ewentualnie słabo wyposażone.
https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astr ... CqWO5.html?
Byłem oglądać to auto - istny trup handlarzyny kupili i chcą dużo zarobić, wady auta: pleś w środku, zacinający się dach, dysze od spryskiwaczy nie działają, zawieszenie pływa, biały dym z wydechu, wycieki spore na silniku, tarcze do wymiany duże ranty, dziurawy dach(uszczelki). Ogólnie auto chyba stało w krzakach i je wyciągnęli i tak sprzedają.

https://www.olx.pl/oferta/opel-astra-tw ... BUshP.html
W tym gość żadnych płynów w skrzyni, od wspomagania czy hamulcowy od ponad 80 kkm nie wymieniał (jak Hans wymienił to był), dwumas padł i jest do wymiany. Ogólnie mało co się chłop zna na utach, ale mówi, że dobre i brać trzeba.

Czy lepiej jechać do Rajchu i tam szukać? W PL auta mają po 250 kkm i z tego co widzę zawieszenie pada przy tym przebiegu oraz dwumas lub sprzęgło.

Po ilu km pada w astrze zawieszenie? Jakie są koszty naprawy całego tylnego zawieszenia?
Jakie najczęstrze usterki mogą wystąpić w tym aucie i ajki jest koszt naprawy?
Często w dieslach padają skrzynie i to przy przebiegu około 200kkm.
Szukam auta tylko na lato może być diesel, ale dobrą benzyną nie pogardzę.
wojocie
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 cze 2015, o 16:35
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Chcę kupić cabrio

Postprzez marin » 24 sty 2022, o 19:40

Udało Ci się znaleźć? Sam rozglądam się obecnie za czymś sensownym.
marin
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16 sty 2022, o 17:31

Re: Chcę kupić cabrio

Postprzez Wiesław » 11 lut 2022, o 18:31

marin napisał(a):Udało Ci się znaleźć? Sam rozglądam się obecnie za czymś sensownym.


Trzeba dużo cierpliwości , i szczęścia . Ja zacząłem poszukiwania w czerwcu, a samochód kupiłem w listopadzie .Rzeczywiście większość aut w komisach ma za sobą mniejsze lub większe przygody . Nie należy również wierzyć temu , co widać na zdjęciach. Ja niestety przekonałem się o tym osobiście . Do pewnego ogłoszenia było dołączonych 40 zdjęć .Pan w rozmowie telefonicznej wręcz się oburzył , że proszę o dodatkowe zdjęcia , jeżeli są jakieś większe uszkodzenia lakieru , ogniska rdzy , itp .
Pojechałem z gotówką pociągiem , i pociągiem wróciłem . Mimo zapewnień handlarza o bezwypadkowości , było widać gołym okiem złe spasowanie błotników , i maski .
Opony tylko do utylizacji , nawet felgi do regeneracji , jeśli nie do wymiany .A na zdjęciach piękne auto .
W końcu podwyższyłem nieco budżet , i się udało .Auto z niemiecką dokumentacją , wiarygodnym przebiegiem , i nie zniszczone w środku . Nawet nadwozie bez śladu rdzy , zabezpieczone w Niemczech preparatem na bazie kwarcu .
Jeśli mogę doradzić , to warto korzystać z pomocy rodziny , lub znajomych , którzy mieszkają w pobliżu miejsca , gdzie stoi auto na sprzedaż .
Życzę cierpliwości , i powodzenia w zakupie .
Wiesław
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 lis 2021, o 18:34
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTJ


Powrót do Kupujemy samochód - pomoc w dokonaniu zakupu Astry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron
stat4u