Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Astra H - problem z biegiem wstecznym po wymianie mieszka

Re: Astra H - problem z biegiem wstecznym po wymianie mieszk

Postprzez Wiktoria » 7 maja 2020, o 20:11

Tak zrobię. Optycznie tylko wydaje mi się, że między tunelem środkowym, a zapięciem pasa jest niewiele miejsca, czy to kółko od regulacji nowego oparcia na pewno zmieści się tam? Bo przy obecnym oparciu, czyli fabrycznie jak wspominałam wyżej regulacja jest od strony drzwi.
Wiktoria
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 5 maja 2020, o 09:37
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Astra H - problem z biegiem wstecznym po wymianie mieszk

Postprzez szmic » 7 maja 2020, o 20:19

nie mam pojęcia i nie pamiętam dokładnie jak to robiłem ale jednocześnie dodawałem oryginalny podłokietnik montowany w oparcie, opel sprzedany i drugiego nie będzie, chyba że wymyślą jakieś cuda i mnie zaskoczą :D :D
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Astra H - problem z biegiem wstecznym po wymianie mieszk

Postprzez Wiktoria » 7 maja 2020, o 21:04

Znalazłam jeszcze jedną ofertę dot. oparcia, gdzie regulacja pochylenia jest z prawej strony tak jak u mnie, a dodatkowo z lewej strony zyskalabym regulacje lędźwi. Załączam zdjęcie. Czy bezpieczniej kupić te właśnie oparcie? Czy sam demontaż i montaż siedziska nie jest zbytnio skomplikowany?

http://fotowrzut.pl/13XDB5G9PO
Wiktoria
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 5 maja 2020, o 09:37
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Astra H - problem z biegiem wstecznym po wymianie mieszk

Postprzez topiq » 13 maja 2020, o 07:36

No ale na zdjęciu to jest fotel od anglika raczej. Chyba, że planujesz montaż regulacji dla pasażera. Airbagi są zawsze od strony drzwi.
Oryginalnie regulacja lędźwi (która wg mnie w tym oplu jest kijowa i niewiele na wygodę pomaga) w fotelu kierowcy jest od strony tunelu.

regulacja i podłokietnik.jpg
regulacja i podłokietnik.jpg (240.5 KiB) Przeglądane 18219 razy


Sam stelaż ciężko będzie wymienić samemu, ale tapicerkę można jak najbardziej. Każdy fotel ma otwór na regulację lędźwi i podłokietnik. U mnie była blaszka bez otworu na podłokietnik. Jak tu kolega sugeruje, lepiej już zainwestować w cały fotel oczywiście europejski a nie z anglika.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Astra H - problem z biegiem wstecznym po wymianie mieszk

Postprzez Wiktoria » 13 maja 2020, o 07:53

Dlaczego od anglika? Na ostatnim zdjęciu, które wrzuciłam airbag jest z prawej strony, tj. od strony drzwi, czyli poprawnie. To oparcie już kupiłam i jest w drodze. Chce wyjąć fotel pasażera i podmienić oparcie, czyli swoje wykręcić, a wkrecic zakupione.
Wiktoria
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 5 maja 2020, o 09:37
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Astra H - problem z biegiem wstecznym po wymianie mieszk

Postprzez topiq » 13 maja 2020, o 08:30

Nie kojarzę, żeby w fotelu pasażera bywała regulacja lędźwi. Możliwe, że bywała taka opcja w wyposażeniu dodatkowym na zamówienie. Stąd moje podejrzenie, że to jest fotel kierowcy z wersji angielskiej. Powodzenia w przekładce i liczę na jakieś fotostory z przekładki ;) Myślałem, że chodzi o fotel kierowcy, a teraz piszesz że pasażera więc się pogubiłem już, w którym fotelu co ma być. Generalnie patrząc od tyłu na przednie fotele, airbagi są od drzwi, regulacja pochylenia i podnoszenia również, a jedynie regulacja lędźwi jest od środka od tunelu.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Astra H - problem z biegiem wstecznym po wymianie mieszk

Postprzez Wiktoria » 13 maja 2020, o 08:38

Tak, temat dotyczy fotela pasażera. Czyli wszystko się zgadza. Po prostu trafiło się oparcie z regulacją lędźwi. Planuję odłączyć akumulator, wymontować fotel, ostrożnie powypinać plastiki i zapewne dotrę do jakichś śrub. Najbardziej obawiam się, żeby plastikowe osłony nie popękały, albo ich mocowania. No ale ostrożnie spróbuję.

Czy dobrze kombinuję?

- zdjąć maskownicę napinacza pasa i odkręcić pas
- przesunąć fotel do przodu i odkręcić dwie śruby typu torx znajdujące się w szynach/prowadnicach fotela
- wyjąć fotel

Czy przy ponownym przykręcaniu śrub należy użyć kleju do gwintów?
Wiktoria
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 5 maja 2020, o 09:37
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Astra H - problem z biegiem wstecznym po wymianie mieszk

Postprzez Wiktoria » 15 maja 2020, o 13:18

Jak się wypina wtyczkę pod fotelem? Przesunęłam czerwony suwak, ale czarna wtyczka z napisem Delphi nie wychodzi. Fotel wykręciłam, ale ugżęzłam na etapie wtyczki...
Wiktoria
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 5 maja 2020, o 09:37
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Astra H - problem z biegiem wstecznym po wymianie mieszk

Postprzez topiq » 15 maja 2020, o 13:39

Odpinamy kostkę pod fotelem - TYLKO I WYŁĄCZNIE NA ODPIĘTYM AKU - zwalniając zabezpieczenie. Wrzuć zdjęcie tego zabezpieczenia, być może nie jest do końca odbezpieczone.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Astra H - problem z biegiem wstecznym po wymianie mieszk

Postprzez Wiktoria » 15 maja 2020, o 13:57

Akumulator odłączyłem. Załączam fotele...
Załączniki
img-20200515-120619.jpg
img-20200515-120619.jpg (177.15 KiB) Przeglądane 18151 razy
Wiktoria
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 5 maja 2020, o 09:37
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Manuale i literatura - czyli zrób to sam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

stat4u