Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Astra H - problem z biegiem wstecznym po wymianie mieszka

Astra H - problem z biegiem wstecznym po wymianie mieszka

Postprzez Wiktoria » 5 maja 2020, o 09:55

Witam Wszystkich bardzo serdecznie!

Zakupiłam swój pierwszy samochód, tj. Astrę H i jako że wnętrze auta jest bardzo poszanowane, a wymiany wymagał jedynie mieszek ze względów estetycznych to podjęłam się jego wymiany po uprzednim obejrzeniu filmików na yt na ten temat i przewertowaniu forum. O ile sam mieszek udało mi się wymienić to mam teraz poważniejszy problem polegający na tym że po nabiciu gałki zmiany biegów do końca nie mogę wrzucić biegu wstecznego, bo elementy plastikowe haczą o siebie (obrazuje to załączone zdjęcie, na którym mam wciśnięty palcem chromowany przycisk biegu wstecznego, dźwignię dociągam w prawo próbując wbić wsteczny i widać jak plastiki zaczepiają o siebie). Jak podciągnę gałkę do góry to jest OK, ale wtedy gałka samoczynnie wyskakuje do góry. Demontując mieszek nie udało mi się ściągnąć samej gałki i "wyrwałam" ciągnąc ku górze gałkę łącznie z plastikowym elementem nachodzącym na biały plastikowy trzpień. Nie widzę żadnych luźnych elementów, które mogłam uszkodzić. Bardzo proszę o pomoc, walczę z tym trzeci dzień i nie mogę rozwiązać problemu...(skrzynia 6-biegowa M32, 1.9CDTi, 150KM).
Załączniki
Dźwignia.jpg
Dźwignia.jpg (128.58 KiB) Przeglądane 22927 razy
Wiktoria
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 5 maja 2020, o 09:37
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Astra H - problem z biegiem wstecznym po wymianie mieszk

Postprzez szmic » 5 maja 2020, o 10:48

pisałem wiele razy o wymianie, brak wstecznego to za głęboko wciśnięta gałka na pręt, blokują się wtedy plastikowe cięgna od przycisku wstecznego i nie zazębia się na prowadnik (czarny plastik po lewej z górnym wypustem od strony konsoli) , widać to na lewej stronie mechanizmu gdy mieszek jest podniesiony do góry i próbuje się wrzucić wsteczny czyli podnosi się część mechanizmu, jak jest za luźna gałka to na pręt taśma izolacyjna i nabić ale nie głęboko bo jak będzie za nisko to jest taki efekt po prostu nie podnosi się na odpowiednią wysokość mechanizm
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Astra H - problem z biegiem wstecznym po wymianie mieszk

Postprzez Wiktoria » 5 maja 2020, o 14:07

Dzięki za poradę. Tak zrobiłam. Nawinęłam taśmę, ale teraz mam problem z dociśnięciem gałki do chromowanej opaski pod gałką - zdjęcie. Co robię źle? Zacina się też przycisk od wstecznego przy nawiniętej taśmie...
Załączniki
img-20200505-145418-1.jpg
img-20200505-145418-1.jpg (21.36 KiB) Przeglądane 22915 razy
Wiktoria
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 5 maja 2020, o 09:37
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Astra H - problem z biegiem wstecznym po wymianie mieszk

Postprzez szmic » 5 maja 2020, o 15:11

za dużo taśmy, ma być minimalnie aby trzymała się gałka i nie blokowała przycisku
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Astra H - problem z biegiem wstecznym po wymianie mieszk

Postprzez Wiktoria » 7 maja 2020, o 12:44

Dziękuję kolego, bardzo pomogłeś. Wszystko funkcjonuje poprawnie. Jedno pytanie (nie chcę zakładać kolejnego tematu). Oparcie fotela pasażera z przodu nie ma fabrycznie regulacji lędźwi. Znalazłam w sieci oparcie z regulacją w idealnym stanie z taką samą tapicerką. Czy fizycznie jest możliwa zamiana samego oparcia?
http://fotowrzut.pl/DES0HKV8GH

Pierwsze trzy fotki to moje obecne oparcie, kolejne dwie to oparcie, które chciałabym zamontować u siebie. Czy jest to możliwe?
Wiktoria
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 5 maja 2020, o 09:37
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Astra H - problem z biegiem wstecznym po wymianie mieszk

Postprzez szmic » 7 maja 2020, o 18:28

bez sensu przekładać oparcie , prościej i szybciej możesz przełożyć siedzisko ze swojego na zakupioną używkę i podmienić cały fotel, oczywiście odpięty aku przed demontażem fotela z auta - AIRBAG
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Astra H - problem z biegiem wstecznym po wymianie mieszk

Postprzez Wiktoria » 7 maja 2020, o 19:12

Zależy mi na oparciu, bo na swoim mam niewielka skazę, która tylko ja widzę, ale która mnie irytuje. Mogę zamienić oparcia? W tej chwili mam regulację kąta pochylenia od strony prawej ręki siedząc na fotelu pasażera, a po wymianie na oparcie ze zdjęcia regulacja będzie od strony zapięcia pasa? Dobrze rozumiem? Bo jak patrzę na oparcie, które chce zakupić to odnoszę wrażenie, że tak właśnie jest...
Wiktoria
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 5 maja 2020, o 09:37
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Astra H - problem z biegiem wstecznym po wymianie mieszk

Postprzez szmic » 7 maja 2020, o 19:25

rozumiem co chcesz zrobić ale łatwiej jest jak pisałem wcześniej, przekładka samego oparcia jest bardziej skomplikowana bo to nie jest tylko tapicerka z ramą której raczej nie przełożysz , polegniesz w miejscu regulacji oparcia z siedziskiem , dodatkowo trzeba wtedy przekładać środek oparcia, czyli siatkę która napręża się podczas regulacji i wyciska na lędźwia plus mechanizm regulacji, nie pamiętam jak to było w astrze z regulacją ale w obecnym samochodzie fotel kierowcy i pasażera ma regulację od strony zapięcia klamry pasa i to jest poprawnie
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Astra H - problem z biegiem wstecznym po wymianie mieszk

Postprzez Wiktoria » 7 maja 2020, o 19:44

Mimo szczerej chęci nie do końca rozumiem. Oparcie, które chce kupić nie pasuje do mojego siedziska, bo regulacja kąta pochylenia jest z innej strony? Czy po prostu mam wymontować fotel na zewnątrz, odpiąć z niego siedzisko i wpiąć do zakupionego oparcia?
Wiktoria
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 5 maja 2020, o 09:37
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Astra H - problem z biegiem wstecznym po wymianie mieszk

Postprzez szmic » 7 maja 2020, o 19:59

kup cały fotel i podmień, jeżeli masz lepsze siedzisko to przekładasz z Twojego i tyle, widzę na fotkach pseudo skóra oplowska, wymieniałem badziewie 2 razy
Ostatnio edytowano 7 maja 2020, o 20:14 przez szmic, łącznie edytowano 1 raz
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Następna strona

Powrót do Manuale i literatura - czyli zrób to sam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

stat4u