Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Spolszczenie NAVI + Mapy PL

Spolszczenie NAVI + Mapy PL

Postprzez ŁukaszL » 6 maja 2012, o 19:56

Na poniższej stronce znajdziecie wszystkie informacje dotyczące spolszczenia NAVI i Map PL
W jednej z zakładek znajdziecie również instrukcje do sprzętu audio+Navi.

http://projektnavi.pl/index.php

Pozdrawiam!
Ostatnio edytowano 25 wrz 2013, o 15:49 przez ŁukaszL, łącznie edytowano 2 razy
ŁukaszL
 

Re: Spolszczenie NAVI + Mapy PL

Postprzez bulpit » 20 sie 2013, o 16:23

Cześć, mam Astrę H z 2009 r. Wszystko po niemiecku, Mam na myśli przede wszystkim Opel Mobile Phone Portal i navi. Co do Navi to najprawdopodobniej nic się już nie da zrobić w samochodach wyprodukowanych po 2007 roku. A w ASO Opel za kasę się da? A czy ktoś spolszczał sterowanie głosowe telefonem?http://astra-3.pl/forum/posting.php?mode=reply&f=17&t=259#
bulpit
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 23 lip 2013, o 08:43
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Spolszczenie NAVI + Mapy PL

Postprzez ŁukaszL » 20 sie 2013, o 16:49

"A w ASO Opel za kasę się da?" - Zanim znalazłem ww. stronkę pytałem się o spolszczenie w ASO do mojej z 2005 roku. W jednym powiedzieli, że nie da rady a w drugim, że będzie to słono kosztować.

"A czy ktoś spolszczał sterowanie głosowe telefonem?" - Tu niestety nie pomogę.

Pozdrawiam!
ŁukaszL
 

Re: Spolszczenie NAVI + Mapy PL

Postprzez Tom Hagen » 21 sie 2013, o 10:14

bulpit napisał(a):Co do Navi to najprawdopodobniej nic się już nie da zrobić w samochodach wyprodukowanych po 2007 roku.

Rok produkcji auta ma tu oczywiście znaczenie, ale najważniejsze jest, jaką masz wersję softu w CU. Jeśli jest to wersja finalna (chyba 12, ale ręki sobie nie dam za to uciąć), to faktycznie chyba nic już nie da się zrobić.
bulpit napisał(a):A w ASO Opel za kasę się da?

Z tego co wiem, to też się nie da. Oficjalnie chyba nie ma żadnego kompletnego spolszczenia do CD70, DVD90. Pozostaje Ci spolszczenie navi jeśli wersja softu na to pozwoli i zapoznanie się dokładniej z zawartością strony, do której link podał Łukasz. Wołek i SIG_MAN dość mocno pracują nad spolszczenie całego menu i z tego co wyczytałem prace są na bardzo zaawansowanym etapie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Spolszczenie NAVI + Mapy PL

Postprzez bulpit » 21 sie 2013, o 15:27

Dzięki, balsam dla uszu. No właściwie oczu. A ja już miałem uczyć się niemieckiego. :-)
bulpit
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 23 lip 2013, o 08:43
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Spolszczenie NAVI + Mapy PL

Postprzez Tom Hagen » 21 sie 2013, o 16:26

A może wolisz angielski, bo taką zmianę możesz zrobić bez problemu :?: :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Spolszczenie NAVI + Mapy PL

Postprzez bulpit » 21 sie 2013, o 19:55

W komputerze pokładowym wybrałem angielski. Telefon rozmawia ze mną po niemiecku. Wiedząc że język polski jest niedostępny nie kombinowałem zmiany na angielski. Oczywiście pewniej czuję się w angielskim, ale wolę polski.
Do Navi nie mam w ogóle CD. Astrę mam od miesiąca. Zaraz po rejestracji sprawdzałem jaki mam soft , ale nie umiałem i dalej nie wiem. Nie znalazłem takiej informacji, Może podpowiesz jak sprawdzić?
bulpit
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 23 lip 2013, o 08:43
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Spolszczenie NAVI + Mapy PL

Postprzez Tom Hagen » 22 sie 2013, o 21:34

Jeśli nie masz ori cd z językami menu, to niestety nie zmienisz języka nawet na angielski ponieważ po wybraniu języka zostaniesz poproszony o włożenie płyty z językami i zostanie on dograny. Najprościej byłoby sprawdzić wersję systemu przy użyciu płyty przygotowanej przez Wołka. Po jej włożeniu automatycznie startuje proces aktualizacji. Masz to opisane dokładnie na jego stronie: http://projektnavi.pl/index.php?option= ... &Itemid=79. Jeśli na pierwszym screen'ie będziesz miła wersję sytemu **/12/07, to możesz zapomnieć o spolszczeniu navi. CD ze spolszczeniem znajdziesz np. na chomiku. Wołek udostępnia tą polonizacją zupełnie za darmo więc nie ma problemu z pobraniem i prawami autorskimi.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Spolszczenie NAVI + Mapy PL

Postprzez bulpit » 23 sie 2013, o 15:48

Serdeczne dzięki. Moja Asia przyszła na świat w Niemczech w drugiej połowie 2009 r. więc skoro Wołek piszę że auta już w drugiej połowie 2008 r. maiły ostateczny soft , raczej nie mam szans. Ale dzięki za pomoc. :-)
bulpit
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 23 lip 2013, o 08:43
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Spolszczenie NAVI + Mapy PL

Postprzez daniel13102 » 25 wrz 2013, o 15:11

Witam. Od kilku dni jestem posiadaczem Opla Astry Twin Top autko produkcja 2006 rejestracja 2007. Czy jest jeszcze możliwość ogarnięcia tego polskiego menu ? i jaki koszt tego ?
daniel13102
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 wrz 2013, o 14:50
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Następna strona

Powrót do Manuale i literatura - czyli zrób to sam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

stat4u