Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Wyłączanie ESP bez przycisku sport! Jednak się da :)

Wyłączanie ESP bez przycisku sport! Jednak się da :)

Postprzez daw753 » 28 kwi 2014, o 09:52

Witam
Jeszcze nigdzie tego nie widziałem na żadnym forum mianowicie jak wyłączyć esp bez przycisku sport a wiele ludzi jest oburzonych że się tego nie da zrobić wiec przedstawiam sposób że jednak się da.
Sposób jest bardzo prosty:
Na włączonym silniku przekręcamy kluczyk do oporu tak jak byśmy chcieli zapalić samochód. :)
Oczywiście esp włącza się z powrotem jak puścimy kluczyk ale zawsze coś!
Pozdrawiam!
daw753
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 kwi 2014, o 21:28
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Wyłączanie ESP bez przycisku sport! Jednak się da :)

Postprzez Kapelusznik » 4 maja 2014, o 23:40

Zawsze coś ? hehe dobre :lol:
Podczas zabawy na sliskiej nawierzchni nasza uwaga jest skupiona na zachowaniu się samochodu na sliskiej nawierzchni, sytuacja jego połozenia i przyczepności zmienia się w ulamkach sekund, a Ty powiadasz żeby trzymać ręką kluczyk w pozycji rozrusznik-start ? nie dość że to karkołomne to i dziwaczne hehe.
Jesli jest dobry elektryk/elektronik na forum to odrazu znajdzie sposob na obejscie ESP, ja tam zabardzo biegły w tych sprawach nie jestem ale podejzewam że zamontowanie malego estetycznego wlacznika przeryeajacy obwód bezpiecznika pompy ABS zaalatwilo by sprawę w bardziej cywilizowany sposob ;)
Kapelusznik
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:02


Powrót do Manuale i literatura - czyli zrób to sam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron
stat4u