Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Wypadania zap艂on贸w i nier贸wna praca na benzynie

Porady, problemy, opinie zwi膮zanie z silnikami i og贸lnie nap臋dem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Wypadania zap艂on贸w i nier贸wna praca na benzynie

Postprzez jaca1995 » 29 wrz 2013, o 22:36

Witam, jestem nowy, posiadam Astr臋 H z silnikiem Z16XEP 3 miesiace temu zagazowana, i mam taki problem, 偶e silnik na benzynie nier贸wno pracuje i ma wypadania zap艂on贸w na wszystkich 4 cylindrach, a i po wy偶ej 80km/h na benzynie zaczyna mruga膰 "check engine" a na gazie jest wszystko idealnie silnik pracuje jak ig艂a i ma swoj膮 moc, a benzyna to kicha, mu艂, nier贸wna praca. Pom贸偶cie co to mo偶e by膰 bo mechanicy m贸wi膮 r贸偶nie 偶e 艣wiece lub cewka ale one nie maj膮 nic do tego.
jaca1995
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Do艂膮czy艂(a): 29 wrz 2013, o 22:28
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Wypadania zap艂on贸w i nier贸wna praca na benzynie

Postprzez kelobb » 2 pa藕 2013, o 21:17

Dlaczego piszesz ze swiece i cewka nie maja nic do tego.
Prosta sprawa, zakladajac ze swiece masz nowe (np zwykle NGK, ze zmniejszona przerwa), wymieniasz cewke (prosta operacja), resetujesz wsio i patrzysz jak jest na benzynie. Jak dla mnie to silnik nie moze dzialac dobrze na gazie, a na benzynie zle, chyba ze problemem jest dostarczanie paliwa do wtryskow.
Inna rzecz ze moze czujnik podcisnienia szwankuje, ale to byloby na gazie rownie dziwnie i bez wypadania zaplonow - tylko obroty.
Takze jak dla mnie to sprawdzic elektryke czyli wiazki, swiece i cewke.
Cewka Delphi nie jest koszmarnie droga, a w bagazniku mozna wozic- nigdy nie wiadomo kiedy padnie.

Pozdrawiam
kelobb
Kierowca
 
Posty: 21
Do艂膮czy艂(a): 12 mar 2013, o 22:46
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Wypadania zap艂on贸w i nier贸wna praca na benzynie

Postprzez jaca1995 » 2 pa藕 2013, o 21:53

No to teraz takie inne pytanie, jaka powinna by膰 przerwa na 艣wiecy do gazu? Bo to te偶 mnie zastanawia.
jaca1995
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Do艂膮czy艂(a): 29 wrz 2013, o 22:28
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Wypadania zap艂on贸w i nier贸wna praca na benzynie

Postprzez kelobb » 2 pa藕 2013, o 22:06

0,9-1 mm

Natomiast chyba lepiej jak sprawa sie zajmie Twoj gazownik. W koncu regulacja po tym czasie to norma, silnik opla czasem bardzo wybredny, choc ja mialem z16xep i na poczatku ze starym softem i slabymi wtryskiwaczami mialem troche jazd, teraz na silniku z18xer i hanach jest pelna kultura.
kelobb
Kierowca
 
Posty: 21
Do艂膮czy艂(a): 12 mar 2013, o 22:46
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Wypadania zap艂on贸w i nier贸wna praca na benzynie

Postprzez jaca1995 » 2 pa藕 2013, o 22:13

W艂asnie jutro jad臋 do gazownika z tym, jednak m贸j wujek ma audi z innym silnikiem i ca艂kiem inna instalacj臋 i wtryskiwacze, i robi bardzo ma艂膮 przerw臋 bo 0,55mm i tak膮 sam膮 mi ustawi艂, ju偶 si臋 wszystko wyja艣ni艂o, dlatego, prawdopodobnie posz艂a cewka bo jest inny op贸r jak jest zmniejszona przerwa, no i cewka posz艂a.
jaca1995
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Do艂膮czy艂(a): 29 wrz 2013, o 22:28
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powr贸t do Nap臋d, silniki benzynowe i LPG

Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Google Adsense [Bot] i 52 go艣ci

stat4u