Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Czy macie sprawdzonych sprzedawców oleju na a..egro?

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Czy macie sprawdzonych sprzedawców oleju na a..egro?

Postprzez radiator » 30 sty 2021, o 08:13

Zbliża mi się wymiana oleju w moim z1.8xer i dotychczas kupowałem w lokalnej hurtowni przy mechaniku motula 8100 X-CLEAN EFE 5W30 w cenie bardzo wysokiej prawie 2 stówki. Znalazłem jednak na al..gro takich sprzedawców jak kolegaerlin, oil-lan, punktolejowy i moje pytanie do Was czy znacie ich, kupowaliście u nich i czy na pewno są to oryginały czy jednak podróby? I jeszcze jedno, wielu krytykuje olej GMowski który jest bardzo tani czy on jest rzeczywiście do doopy i na 10tysięcy nie wystarczy w sensie, że szybko utracie swoje smarne właściwości? Pytam ponieważ wielu użytkowników w nowszych astrach czy zafirach c leje go i śmieją się z tych co kupują drogie oleje.
dzieki za cierpliwość.
radiator
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 4 kwi 2019, o 11:04
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Czy macie sprawdzonych sprzedawców oleju na a..egro?

Postprzez topiq » 1 lut 2021, o 09:03

Co do oleju GM z allegro to mam złe wspomnienia. Prawdopodobnie trafiłem podróbkę. Jak chcesz pewniaka jedź do ASO opla.
Obecnie jeżdżę na Shell Helix Ultra 5W40 + dodatek Archoil 9200 v2. Póki co nie ubywa, odpalam silnik nawet przy -20 st. C bez większych problemów. Ostatni sprawdzian to ponad 10 dni postoju pod blokiem i własnie takie mrozy. Za pierwszym razem akumulator trochę zaprotestował, bo był zmarznięty ale za drugim dwa razy zakręcił i odpalił. Więc olej chyba nie jest zły. Na jesień spuszczę i zobaczę jak sobie radzi, ile go ubędzie i co znajdę w filtrze.
Kupowałem najtaniej w oficjalnym sklepie Shella na allegro. 4 + 1 litr i jeszcze dorzucili model ferrari gratis ;) Do tej pory olej brałem u mechanika, który mi wymieniał olej, ale coś mi ceny nie pasowały a i filtr wstawiał najtańszy Filtrona, a ja wolę zdecydowanie Mann lub Mahle. Silniczek chodzi równo, przestały falować obroty na jałowym. Oczywiście przed wymianą zrobiłem płukankę. Trochę lekkiego nagaru wyleciało ale zero brokatu więc panewki jeszcze są :D
W moim Z18XE okazało się, że 4 litry weszło i jeszcze ciut zostało, więc pozostały litr wożę w bagażniku na dolewki. Ale widzę, że znów mi ten litr zostanie jak poprzedniego Valvoline. Wbrew obiegowym opiniom nie każdy silnik opla wpiernicza olej. Chociaż wydaje mi się, że Valvo ciut mniej ubywało a tu po pół roku od nieco poniżej max do pierwszej kreski więc jakieś 0,1-0,15 l, ale Valvo mi mechanik ostro przelał, więc nie wiem ile go tam było. Sam jak wlewam to mam kontrolowane warunki, od kiedy mam garaż to wolę sobie samemu pomału spokojnie wszystko zrobić, rozciąć filtr, zbadać zawartość. Ale nie oszukujmy się, po 230 tys. km przebiegu ciężko by silnik nie brał ani grama.
Czytałem też, podczas poszukiwań oleju, że kolegaberlin to całkiem spoko sklep i konkurencja mu tam ostro jedzie.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Czy macie sprawdzonych sprzedawców oleju na a..egro?

Postprzez radiator » 1 lut 2021, o 16:37

dzięki
Na kilku forach opla ludzie polecaja s[rzedawcę kolegaberlin. Inni oiland czy punktolejowy. Jednak szukam motula xclean efe 5w30 i z punktuolejowego otrzymalem info, ze tylko motule do motocykli mają tylna naklejkę peel here (odrywaną) a oryginal powinien mieć. Stąd moje wtpliwości bo mam oryginał od oficjalnego dystrybutora (cena wieksza niż w necie) i szukam kogoś kto możę sprzedaje z mniejszą marżą. Ceny np. w gordonie czy intercarsie sa dla klienta (dla mnie większa) dla mechanika z kontem u nich mniejsza to znaczy, że cena końcowa musi być jeszcze mniejsza bo przecież za free takiemu machanikowi nie przedają?
radiator
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 4 kwi 2019, o 11:04
Silnik: 1.8 Z18XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron
stat4u